Stocznie, Statki

W czwartek, 5 marca o godz. 14:15 w sali 410 Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej (WOiO PG) odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Akademia Przemysłów Morskich, wspólnego projektu Związku Pracodawców Forum Okrętowe oraz WOiO PG.

Tematem spotkania będzie "Przemysł stoczniowy w Polsce i na świecie - wczoraj, dziś i jutro". Poprowadzi je Andrzej Buczkowski, ekspert z zakresu okrętownictwa.

Akademia Przemysłów Morskich to projekt realizowany przez Związek Pracodawców Forum Okrętowe oraz Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej. Spotkania prowadzą przedstawiciele biznesu reprezentujący tzw. top management firm związanych z przemysłami morskimi.

rel (WOiO PG)

Fot.: Sławomir Lewandoski / PORTALMORSKI.PL

+5 A Politechnika Szczecińsddka
Dlaczego nie współuczestniczy Wydział Okrętowy Politechniki Szczecińskiej . Można byłoby wynieść z tego wydarzenia większy dorobek , dotyczący przemysłu stoczniowego w Polsce .
26 luty 2020 : 20:06 Zmartwiony Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 Przemysł stoczniowy
Dobrze że takie spotkania są organizowane. Problem w tym że nic z nich nie będzie wynikało. Bo obecny rząd nie ma żadnych planów dotyczących powrotu do funkcjonowania stoczni w Polsce. Oczywiście są różne opowiadania lecz nie ma konkretnych działań.
Odbudowa przemysłu stoczniowego to długi okres czasu, normalne funkcjonowanie stoczni zajmie około 15 lat. Czas zacząć.
27 luty 2020 : 08:03 Baldar Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-4 Uuu
Podziekuj kolego platformie i PSL Oraz SLD w końcowej fazie ich rządów za millera premiera, taką masz krótką pamięć widocznie jeszcze mleko pod nosem
27 luty 2020 : 17:37 Pelo Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 teraz mnie zjeżyłeś ...
To co robi ten twój kochany minister przez prawie 5 lat .... PO było i przewaliło wybory, tak wyborcy wystawili im rachunek, problem w tym, że ci którzy wypłynęli na fali krytyki (często słusznej) szybciutko wskoczyli w kamasze poprzedników tworząc "dojną zmianę". Konferencjami prasowymi, tworzeniem faktów medialnych, nie da się zastąpić realnych działań, a właśnie tych brakuje. Dotychczasowa "odbudowa" przemysłu okrętowego, ma chyba na celu ośmieszenie tej idei, ma chyba pokazać narodowi, że "nie da się", "my chcieliśmy, ale ..." itp. PO słowami działaczy w Sejmiku przynajmniej szczerze twierdzi, że chce ten przemysł zaorać, a co sie da wyprzedac krewnym i znajomym królika za bezcen, PIS zaś z gęba pełną frazesów o odbudowie, robi to samo co PO. Tak więc wszelki argumenty w stylu PO, to , SLD tamto, to tylko czcze pieprzenie głupot. Liczy się to co od kilku ostatnich lat się robi, a to jest w sprzeczności z sygnałami werbalnymi.
11 marzec 2020 : 10:37 gxc Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 Przemysł Stoczniowy 4.0
Tak chyba nazywa się obowiązujący plan rządzących na temat stoczni . Popatrzmy co mamy
1Stocznia Gdańska kupiona od Ukraincow za nieujawniona kwotę , wcześniej im sprzedana przez tą samą ekipę
2.Stocznia Nauta na granicy bankructwa -wielomilionowe straty, opóźnienia w płatnościach dla kooperantów
3.Stocznia Gryfia....też nie wesoło
4.Prom że Szczecina ,nikt nie widział ,nikt nie słyszał cały czas buduje się
I wiele wiele innych .......
Czy tak naprawdę wstaliśmy z kolan czy padliśmy na pysk
27 luty 2020 : 08:47 Jan Stoczniowiec 63 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 marny minister
Minister zamyka fabrykę offshore i zabiera sie za reanimacje przemyslu stoczniowego w Polsce.
27 luty 2020 : 16:57 pracownik Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-3 Duren
Widać że z ciebie ciemny peowski robol, poczytaj jak nie wiesz o historii tej fabryki a będziesz wiedział czemu tak jest
27 luty 2020 : 17:39 Pelo Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1