Patronaty

Gdańskie Dni Elektryki wraz z Ogólnopolskimi Dniami Młodego Elektryka, 9-12 listopada 2023, Politechnika Gdańska

W listopadzie 2023 roku Gdańsk stanie się centrum uwagi dla profesjonalistów z branży elektroenergetycznej oraz młodych pasjonatów elektryki. W dniach 9-10 listopada odbędą się 46.Gdańskie Dni Elektryki, największe wydarzenie na Pomorzu skierowane do czołowych przedstawicieli sektora elektroenergetycznego. Równocześnie, w terminie 9-12 listopada, rozpoczną się 24.Ogólnopolskie Dni Młodego Elektryka (ODME), konferencja organizowana przez studentów dla studentów, z celem integrowania społeczności akademickiej oraz poszerzania wiedzy poprzez warsztaty.

Więcej »


VIII Forum Bezpieczeństwa Morskiego Państwa FBM 2023

Tegoroczna edycja Forum, która odbędzie się 15 czerwca 2023 r. w Warszawie, został objęta patronatem honorowym przez Pana Ministra Jacka Siewierę – Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Pana Andrzeja Adamczyka – Ministra Infrastruktury oraz Pana Michała Jacha – Przewodniczącego Sejmowej Komisji Obrony Narodowej.


Baltexpo 2023

Targi BALTEXPO są najważniejszym wydarzeniem morskim w Europie Środkowo-Wschodniej. Odbędą się w dniach 10-12 października 2023 roku w AmberExpo w Gdańsku. Wydarzenie skupia w jednym miejscu przemysł okrętowy, stocznie, porty i terminale, a także offshore z energetyką wiatrową.


Nor-Shipping: 6-9 Czerwiec 2023 – Oslo - Norwegia

W tegorocznych, międzynarodowych targach morskich Nor-Shipping weźmie udział większa liczba wystawców zza Atlantyku. O amerykańskich przedsiębiorców z branży morskiej zadba firma Kallman Worldwide z New Jersey, posiadająca 60-letnie doświadczenie w organizacji tego typu imprez.

Oprócz nowo wprowadzonego pawilonu partnerskiego USA Nor-Shipping ogłosił również niedawno swój pierwszy w historii pawilon morskiej energii wiatrowej, którego gospodarzem jest Norwegian Offshore Wind (NOW).

PortalMorski.pl jest partnerem medialnym wydarzenia


Transport Week 2023

Zbliża się 12. edycja międzynarodowej konferencji Transport Week, jednego z najważniejszych wydarzeń branżowych związanych z sektorem transportu i logistyki goszczących na mapie Pomorza, realizowanego przez gdyńską firmę Actia Forum.

Tegoroczne tematy: morska energetyka wiatrowa, cyberbezpieczeństwo w portach, inwestowanie w portach europejskich, perspektywy gospodarki i handlu w regionie Morza Bałtyckiego, zasilanie elektryczne statków z lądu (OPS), strategie portów bałtyckich wobec wyzwań klimatycznych oraz definiowanie odpowiedzialności klimatycznej i inne.

  • Termin: 14-15 marca 2023 r.
  • Miejsce: Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront
  • Strona wydarzenia

Koncert z okazji otwarcia Kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną - 17 września 2022

patronat

Wystąpią: Cztery Refy, Dj Brave, Sound’n’Grace, a gwiazdą wieczoru będzie Cleo. Organizatorami wydarzenia są: Ministerstwo Infrastruktury, Urząd Morski w Gdyni. Partnerami: KGHM, Orlen, PKO BP, PGE SA, Port Gdańsk.

Oficjalna inauguracja działalności Kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, zbudowanego jako pierwszy etap nowej drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską, nastąpi 17 września 2022 roku. Docelowe parametry, zgodnie z harmonogramem prac, uzyskane zostaną w przyszłym roku, po zakończeniu pogłębiania toru wodnego na Zalewie Wiślanym i Rzece Elbląg. Więcej »


 Transport Week 2022  14-15 czerwca 2022 roku.

Promocja jest aktywna do dnia 23 kwietnia 2022.

TW SPRING22


Objęcie ORP Błyskawica honorowym mecenatem przez Katarzynę Raczyńską i Viridiannę Rey, córki Edwarda Bernarda Raczyńskiego i Cecylii Raczyńskiej, matki chrzestnej okrętu

Nazwa Błyskawica pojawiła się w historii Marynarki Wojennej RP 85 lat temu. To wtedy 1 października 1936 roku, w stoczni J. Samuel White & Co Ltd. w Cowes, nazwę najsłynniejszemu polskiemu okrętowi nadała hrabina Cecylia Raczyńska, żona Edwarda, ambasadora RP w Londynie, ceremonialną formułę matki chrzestnej kończąc słowami: „…nadaję Ci imię Błyskawica”. Wcześniej wodowano tutaj bliźniaczego Groma.
IX Ogólnopolską Konferencję Prawa Morskiego "Prawo morskie dla zrównoważonej żeglugi". 

W niedzielę 27 czerwca 2021 r., w dniu Święta Marynarki Wojennej, na pokładzie okrętu, córki Cecylii i Edwarda Raczyńskich, panie Viridianna Rey i Katarzyna Raczyńska, obejmą honorowym mecenatem ORP Błyskawica - słynnego chrześniaka Cecylii. Więcej »

patronat


IX Ogólnopolską Konferencję Prawa Morskiego "Prawo morskie dla zrównoważonej żeglugi".

Konferencja jest poświęcona zagadnieniom, które mają istotne znaczenie dla rozwoju prawa morskiego ukierunkowanego na zrównoważoną żeglugę. Punktem wyjścia do dyskusji o prawie morskim dla zrównoważonej żeglugi są zagadnienia, będące przedmiotem prac toczących się przede wszystkim w Międzynarodowej Organizacji Morskiej. Co roku gościmy kilkuset uczestników z branży morskiej, przedstawicieli świata nauki, prawników, a także studentów z wielu ośrodków akademickich w Polsce. Więcej »

patronat


Ludzie, sprawy, akcje, wydarzenia pod naszym patronatem

Redakcja: imprezy i patronaty
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Gospodarczy Potencjał Bałtyku

Polska Platforma LNG zaprasza na 4. edycję flagowego wydarzenia branży LNG w Polsce, które odbędzie się w dniu 17 listopada, 2020 roku. Tegoroczne wydanie konferencji, objęte patronatem honorowym Ministerstw Klimatu i Środowiska oraz Infrastruktury, zostanie przeprowadzone w formie wirtualnej. Jak co roku zgromadzi liderów polskiego rynku LNG, którzy omówią najważniejsze aspekty tej dynamicznie rozwijającej się branży. Więcej »

PK LNG

 

Gospodarczy Potencjał Bałtyku

Polska ma szansę być liderem na Morzu Bałtyckim dzięki realizacji 28 GW zainstalowanych w morskich farmach do 2050 roku. To więcej niż jedna trzecia mocy, które mogą powstać w tym akwenie. Dzięki temu Bałtyk stanie się drugim pod względem potencjału energetyki morskiej zbiornikiem w Europie, zaraz po Morzu Północnym."  Wydarzenie Pomeranian Offshore Wind Conference,  30.09 – 1.10 2020 r. Szczecin. Więcej »

baner 750x200

Konferencja Wiatr nadziei na Zielone Porozumienie dla Polski

W dniach 24-26 sierpnia 2020 r. odbędzie się 15. Jubileuszowa edycja największego w tej części Europy spotkania branży wiatrowej - Konferencja PSEW2020. Tania energia z wiatru zasili ekosystem gospodarczy Polski. Prąd wytwarzany w turbinach na lądzie i morzu zazieleni rodzimą energetykę, ciepłownictwo i transport. Więcej »

banner 465x140 konf2020 pl

 

Konferencja „Offshore Wind – Logistics & Supplies”

Konferencja adresowana jest do wszystkich polskich podmiotów zainteresowanych realizacją zleceń dla sektora morskiej energetyki wiatrowej w Polsce i na świecie oraz do firm zagranicznych, chcących wejść na wschodzący, polski rynek offshore wind. Więcej »

Konferencja Offshore Wind 2019

Na dwa dni (30.09-1.10), w czasie Konferencji Offshore2019 organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej, Warszawa stanie się centrum dyskusji o roli morskiej energetyki wiatrowej w transformacji naszej gospodarki. Więcej »

TransLogistica Poland

Siódme targi TransLogistica Poland to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych, logistycznych (tzw. właścicieli ładunków, czyli producentów, dystrybutorów, przedsiębiorstw handlowych) oraz osób zawodowo związanych z branżą TSL. Więcej »

Międzynarodowa konferencja i wystawa NAFTA-GAZ-CHEMIA

Międzynarodowa Konferencja i Wystawa NAFTA-GAZ-CHEMIA to coroczne wydarzenie gromadzące, już od pierwszej edycji, najznamienitszych polskich i zagranicznych specjalistów sektora nafty, gazu, energetyki i chemii. Impreza przygotowywana jest w konsultacji z jednostkami rządowymi, naukowymi, a także przy dużym wsparciu mediów branżowych. Więcej »

Przemysł morski – technologie przyszłości

Politechnika Otwarta zaprasza na trzecie spotkanie z cyklu #CiekawiNauki. O nowatorskich technologiach w branży okrętowej - od czasów II wojny światowej do współczesności - a także o rozwiązaniach przyszłości opowiedzą eksperci. Więcej »

VIII Ogólnopolska Konferencja Prawa Morskiego

W dniu 11 kwietnia 2019 roku na Wydziale Prawa i Administracji UG odbędzie się VIII Ogólnopolska Konferencja Prawa Morskiego „Przewóz ładunku drogą morską” organizowana przez Katedrę Prawa Morskiego WPiA oraz Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Gdańsk. Więcej »

9 edycja konferencji Transport Week 2019

Transport Week 2019 to dziewiąta już edycja znanej wszystkim z wysokiej jakości prelegentów oraz zaangażowania uczestników konferencji. Tym razem przeniesiemy się do Gdyni, gdzie w dniach 5-7 marca porozmawiamy o inwestycjach w sektorze portowym, projektach środowiskowych i innych kwestiach istotnych dla rozwoju branży. Wydarzenie odbędzie się w hotelu Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront. Więcej »

Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego

Jak wygląda kooperacja służb ratunkowych i administracji publicznej? Jakie są podstawy prawne realizacji zadań zarządzania kryzysowego? Jakie są zasady opracowywania planów zarządzania kryzysowego? Na te i wiele innych odpowiedzą eksperci podczas konferencji: "Kooperacja służb ratunkowych i sztabów zarządzania kryzysowego", która odbędzie się 22 stycznia 2019 roku w Warszawie. Więcej »

Offshore Wind Logistics & Supplies 2018

W dniach 17-18 października 2018 r. w Gdyni odbędzie się organizowana przez Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej siódma edycja Konferencji „Offshore Wind Logistics & Supplies 2018”. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Więcej »

NaviRail 2018

NaviRail jest organizowana w celu zbudowania platformy wymiany poglądów przedstawicieli środowisk biznesowych związanych z transportem kolejowym, drogowym, żeglugą morską i śródlądową oraz portami morskimi i centrami logistycznymi. Więcej »

Konferencja 100 lat Wychowania Morskiego w Polsce

Już 20 października 2018 roku, w Gdyni odbędzie się pierwsza Konferencja 100 lat Wychowania Morskiego w Polsce. To ogólnopolskie wydarzenie, które pozwoli podsumować dotychczasowy dorobek polskiej edukacji morskiej. Jednocześnie, dzięki udziałowi reprezentacji szerokiego grona organizacji, stowarzyszeń, klubów i ośrodków edukacyjnych związanych z wychowaniem morskim możliwe będzie podjęcie dialogu o przyszłości. Więcej »

Baltic Ports Conference 2018 – gospodarka, finanse i energetyka

Przedstawiciele najważniejszych firm oraz organizacji z branży morskiej i transportowej spotkają się w dniach 6-7 września, 2018 roku, w Szczecinie, podczas tegorocznej edycji Baltic Ports Conference. Wydarzenie, organizowane przez Baltic Ports Organization oraz Port Szczecin-Świnoujście, od lat stanowi idealną platformę do wymiany wiedzy oraz doświadczeń pomiędzy członkami sektora morskiego z regionu Morza Bałtyckiego oraz całej Europy.

Seminarium „Założenia Narodowego Programu Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej”

Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej oraz Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej zapraszają do udziału w Seminarium pt. „Założenia Narodowego Programu Rozwoju Morskiej Energetyki Wiatrowej” organizowanego w ramach wyjazdowego posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Morskiej Energetyki Wiatrowej. Seminarium odbędzie się 12 czerwca 2018r. w Gdyni w budynku Bałtyckiego Portu Nowych Technologii. Więcej »

10. Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych

W dniach 10-11 października 2018 r. zapraszamy na kolejną, 10. edycję Międzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych – SyMas. Jest to jedyne w swoim rodzaju spotkanie w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej mające na celu przedstawienie w sposób kompleksowy technologii związanych z przetwarzaniem, przeładunkiem, transportem, magazynowaniem, obróbką, sortowaniem, filtrowaniem, separacją, mieleniem i pakowaniem proszków, granulatów, kruszyw i innych szeroko pojętych materiałów sypkich i masowych.

VII Ogólnopolska Konferencja Prawa Morskiego

W dniu 12 kwietnia 2018 roku na Wydziale Prawa i Administracji UG odbędzie się VII Ogólnopolska Konferencja Prawa Morskiego „Morskie planowanie przestrzenne” organizowana przez Katedrę Prawa Morskiego WPiA UG oraz Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Gdańsk. Więcej » 

Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2018

Forum Transportu Intermodalnego FRACHT to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz polskiej branży transportowej. Organizowane co roku w Gdańsku gromadzi ponad 200 przedstawicieli portów morskich, terminali kontenerowych, przewoźników i spedytorów z całego kraju, a także przedstawicieli rządu i instytucji naukowych. Więcej » 

Transport Week 2018 - Nowe Horyzonty

Ósma edycja Transport Week, jednej z najbardziej utytułowanych imprez branżowych powróci do Gdańska w dniach 6-8/3/2018. Wydarzenie raz jeszcze zgromadzi głównych udziałowców z branży TSL. Uczestnicy przyjrzą się obecnym i nadchodzącym projektom rozwoju infrastruktury portowej w Polsce i Europie oraz możliwościom oferowanym przez Nowy Jedwabny Szlak. Więcej » 

Targi InterModal 2018, 21-23 marca

Targi InterModal 2018 to wydarzenie o dużej randze, prezentujące najnowsze osiągnięcia w branży i gromadzące ekspertów podejmujących się dyskusji nad stworzeniem bardziej sprzyjającego otoczenia prawno-organizacyjnego dla rozwoju tej gałęzi transportu w naszym kraju oraz w relacjach międzynarodowych.

W drugiej edycji Targów spodziewamy się wystawców i zwiedzających związanych z Nowym Jedwabnym Szlakiem, w którym segment intermodalny ma szczególne miejsce. W coraz większym stopniu odpowiada on za rozwój kolejowych przewozów intermodalnych w Polsce. Polska ma szansę stać się hubem obsługującym wymianę handlową między Chinami a Europą zachodnią. Więcej »

W październiku konferencja poświęcona morskiej energetyce wiatrowej

W dniach 24-25 października w Gdyni (Courtyard Gdynia Waterfront) odbędzie się szósta edycja Międzynarodowej Konferencji „Offshore Wind Logistics and Supplies”. Organizatorem Konferencji jest Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej. Więcej »

Wystawa "W morzu twoja droga. In mari via tua"

Wystawa "W morzu twoja droga. In mari via tua", prezentowana od 27 czerwca w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu, pozwoli mieszkańcom południowej Polski zobaczyć wyposażenie statków i okrętów oraz poczuć klimat morskiej, wakacyjnej przygody i rejsu w nieznane. Więcej »

Morskie regaty SailBook Cup

Już po raz siódmy polscy i zagraniczni żeglarze wyruszą z Sopotu na najdłuższe regaty morskie w Polsce. Podążać będą śladami pionierów polskiego żeglarstwa, którzy już w 1934 roku wyruszyli na regaty do Visby, a trzy lata później na szwedzkie regaty Round Gotland. Więcej »

Konferencja MARELDAYS

W dniach 8 i 9 maja odbędzie się konferencja MARELDAYS - popularyzująca tematy elektroniki morskiej wśród specjalistów z branży oraz wśród studentów zainteresowanych tematyką. Wykłady poprowadzą przedstawiciele branży elektroniki morskiej z Polski, Anglii i Francji, a także pracownicy PG, zaangażowani w tematykę elektroniki i automatyki morskiej. Podczas MARELDAYS przewidziano wykłady oraz panele dyskusyjne, podczas których będzie można porozmawiać ze specjalistami oraz nawiązać kontakty przyszłymi pracodawcami. Więcej »

Konferencja Aluminium 2017

Wydawca magazynu "Nowa Stal" zaprasza na kolejną edycję konferencji "Aluminium. Biznes Trendy Technologie". Odbędzie się ona 6 czerwca 2017 r. w Poznaniu w trakcie wystawy ITM 2017 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Więcej »

 

VI Ogólnopolska Konferencja Prawa Morskiego

W dniu 20 kwietnia 2017 roku, na Wydziale Prawa i Administracji UG odbędzie się VI Ogólnopolska Konferencja Prawa Morskiego "Bezpieczeństwo morskie", organizowana przez Katedrę Prawa Morskiego WPiA UG oraz Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Gdańsk.

VI Ogólnopolska Konferencja Prawa Morskiego "Bezpieczeństwo Morskie" jest poświęcona zagadnieniom, które mają fundamentalne znaczenie dla zarządzania bezpieczną eksploatacją statków morskich i zapobiegania zanieczyszczaniu środowiska, a także ochrony statków i portów morskich. Więcej »

Targi InterModal 2017

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP Zarząd Krajowy zaprasza na Targi InterModal 2017, wyjątkowe w skali kraju wydarzenie, które gromadzi przedstawicieli kluczowych firm zaangażowanych w branżę kontenerową, transport oraz logistykę. Celem Targów jest zaprezentowanie kompleksowej oferty produktów i usług związanych z transportem intermodalnym. Więcej »

 

V Forum Transportu Intermodalnego Fracht 2017

Forum Transportu Intermodalnego FRACHT to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz polskiej branży transportowej. Organizowane co roku w Gdańsku gromadzi ponad 200 przedstawicieli portów morskich, terminali kontenerowych, przewoźników i spedytorów z całego kraju, a także przedstawicieli rządu i instytucji naukowych. Więcej »

Morska energetyka wiatrowa

Fundacja na rzecz Energetyki Zrównoważonej już po raz trzeci, we współpracy z partnerami branżowymi, organizuje międzynarodową konferencję, podczas której dyskutowany będzie wpływ, jaki morska energetyka wiatrowa może mieć na rozwój polskiej gospodarki. Więcej »

Transport Week 2017

Siódma już edycja jednej z największych konferencji poświęconych transportowi i logistyce w Europie Centralnej. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w dniach 7-9 marca, roku 2017 i będzie poświęcone nowoczesnym rozwiązaniom w zakresie przyjaznych środowisku technologii w branży morskiej, portowej oraz logistycznej. Więcej »