Porty, logistyka

Forum Transportu Intermodalnego FRACHT to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz polskiej branży transportowej. Organizowane co roku w Gdańsku gromadzi ponad 200 przedstawicieli portów morskich, terminali kontenerowych, przewoźników i spedytorów z całego kraju, a także przedstawicieli rządu i instytucji naukowych.

Zainteresowanie FRACHT'em rośnie z roku na rok, a uczestnicy wypracowują wspólnie postulaty i działania których celem stworzenie jest warunków do zdynamizowania rozwoju transportu intermodalnego. 

W tym roku po raz pierwszy we FRACHT 2018 wezmą udział przedstawiciele zarządu kolei z Azerbejdżanu, Chin, Estonii, Gruzji, Iranu i Mongolii, Litwy oraz  Łotwy.  Kluczowe znaczenie dla sprawnego transportu przewozów intermodalnych ma współpraca na linii Azja-Europa, dlatego jeden z paneli dyskusyjnych będzie poświęcony specjalnie tej kwestii.

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia, które zaplanowano w dniach 11 i 12 kwietnia w gdańskim AmberExpo, zostaną poruszone następujące tematy:

- stan obecny i perspektywy rozwoju rynku przewozów intermodalnych w Polsce

- wpływ portów morskich Azji i Europy na rozwój transportu intermodalnego, ich dostępność komunikacyjna oraz system obsługi ładunków;

- projekt rozbudowy kolejowych szlaków komunikacyjnych łączących Europe i Azję w kontekście rozwoju transportu intermodalnego  

Jak informuje organizator, Kurier Kolejowy Sp. z o.o., Centrum Unijnych Projektów Transportowych, Akademia Morska, Instytut Morski, Instytut Kolejnictwa, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne  dołączyli już do grona patronów VI edycji Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2018.

Udział w wydarzeniu można zgłosić poprzez formularz rejestracyjny na stronie konferencji www.forum-fracht.pl. Informacji udziela Justyna Poniatowska pod nr tel. +48 690 907 661 email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PortalMorski.pl objął patronat medialny nad wydarzeniem. 

1 1 1 1

Newsletter