Żegluga

Żegluga śródlądowa jako klucz do Europejskiego Zielonego Ładu była tematem wideokonferencji ministrów ds. transportu UE, z udziałem unijnej komisarz ds. transportu, Adiny Vălean. W debatach zorganizowanych przez Prezydencję niemiecką 20 listopada 2020 r. wziął udział wiceminister infrastruktury .

Wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk uczestniczył w wideokonferencji ministrów ds. transportu UEEuropejski Zielony Ład (EU Green Deal) to strategia Unii Europejskiej w celu ochrony środowiska i przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym.

Ministrowie dyskutowali o sposobach wykorzystania żeglugi śródlądowej do uczynienia transportu bardziej przyjaznym dla środowiska i klimatu. Debata "Łagodzenie zmian klimatu i transport - wkład sektora żeglugi śródlądowej" dotyczyła perspektywy państw członkowskich UE, Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego. Podczas drugiego panelu "Przejście na zrównoważoną energię i transport wodny śródlądowy" rozmawiano o roli firm i stowarzyszeń branżowych.

W swoim wystąpieniu Minister Gróbarczyk przedstawił obecny wkład sektora żeglugi śródlądowej w łagodzenie zmian klimatu i ochronę środowiska w sektorze transportu, jak również prowadzone w Polsce prace na rzecz rozwoju tej gałęzi transportu.

"Transport wodny śródlądowy jest jedną z niskoemisyjnych gałęzi transportu, która ma duży potencjał do dalszego wzrostu. Polska wspiera dalszy rozwój tego transportu i udrożnienie głównych szlaków wodnych w Polsce" - powiedział wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.

Minister Gróbarczyk wskazał, że żegluga śródlądowa jest jednym z elementów gospodarki wodnej i powinna odgrywać istotną rolę w UE, co Polska już teraz dostrzega. Dodał również, że kluczową kwestią jest prowadzona obecnie rewizja sieci TEN-T, której celem powinna być również jej modyfikacja poprzez m.in. uwzględnienie nowych odcinków dróg wodnych. Przyczyni się to do lepszego połączenia transportowego państw regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Minister podziękował także stronie czeskiej za dotychczasową dobrą współpracę na rzecz budowy połączenia Dunaj-Odra-Łaba.

rel (Ministerstwo Infrastruktury)

 
-12 O, jest !
Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza, dla naszego klubu, naszego klubu „Tęcza”. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki! To mówiłem ja – Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy. Niech żyje nam prezes sto lat!
20 listopad 2020 : 17:13 Miro Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-10 Pan Marek G. jak pława
Widzę iż pan wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk skończył odbudowywać przemysł stoczniowy. Jako minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej; wybudował prom, przyczynił się do likwidacji MSR Gryfia S.A. oddziału Świnoujście.
Teraz z takim samym zapałem zajmie się sektorem żeglugi śródlądowej.
Wyrazy współczucia.
20 listopad 2020 : 18:30 stoczniowiec4 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-14 Zapomniałeś ze jego decyzje w rybołówstwie to czyste kolesiostwo było
Jakie ma smutne oczka ten misio . Prawie jak za stołem z wroną w pogorzelicy gdy wolał „Pelagika”. Pani grobarczyk za ruszenie współczynników w ubiegłym roku i okradanie ludzi z prawa połowowego dla swoich kiedyś pana dopadnie albo karma albo trybunał stanu . Nie fajnie uciekać z okrętu który się wracało na mieliznę a teraz etacik dla siebie .
20 listopad 2020 : 19:29 Rybacki Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+18 Kolesiostwo to było gdy
platforma zatwierdziła współczynniki na kwoty połowowe na podstawie, których różnica pomiędzy każdym kolejnym segmentem floty wynosiła 100 %.
21 listopad 2020 : 06:53 memory Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-13 Niezatapialny.
Państwo PiS promów nie potrafi budować, ale jednostki, które nie toną, potrafi.
20 listopad 2020 : 21:42 Jato Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+21 Gospodarka morska jest nasycona mocno esbecką agenturą
tu trzeba takich pięciu Gróbarczyków i Kaczora, żeby to wreszcie powalić.
20 listopad 2020 : 22:21 Boleck Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-19 Agenci z Nowogrodzkiej
Gospodarka morska jest nasycona zwykłymi dyletantami, by nie powiedzieć, idiotami, którzy interes swojej partii i swój własny interes, przekładają nad interes państwa. Jeśli jest tak jak piszesz i gospodarka morska jest mocno nasycona esbecką agenturą, to bez wątpienia, jest to pisowska agentura, bo tylko taka agentura ma jeszcze komu służyć. Nie jeden TW "Wolfgang" Andrzej Przyłębski i TW "Ryszard" Kazimierz Kujda robili i robią teraz karierę.
21 listopad 2020 : 08:00 Jato Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+12 Po owocach poznacie ich (Mt. 7:15-20)
Tyle komentarza
21 listopad 2020 : 14:07 Polak nie wolak Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-10 Czyżby Antek czegoś nie dopatszył?
Do Bolka -ubolka:
Przykrycie nieudacznictwa Pięciu Gróbarczyków wymagałyby minimum pięciokrotnego wzrostu nakładów na TVP....
-*-
Jest prostsze wytłumaczenie tych waszych problemów. Antek parę teczek chyba pominął.
Poszukajcie kretów w rządzie albo w PISie.
Najciemniej pod latarnią.
A największa latarnia jest Na ul. Nowogrodzkiej (Warszawa) ....
21 listopad 2020 : 20:28 Polak Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+12 Na kłopoty SB
Zgadzam się. SBcy , ich rodziny i kolejne pokolenia, w firmach gospodarki morskiej to praprzyczyna wszystkich byłych, obecnych i przyszłych problemów. Chyba tylko media, ta szarańcza też tak obsiadła.
21 listopad 2020 : 20:41 Mo Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-14 I tak w kolo wojtek
Kochanie idz wyrzucic smieci- Zaraz, dopiero udsiadlem-a co robiles wczesniej? -lezalem!!
21 listopad 2020 : 11:00 Chopek Roztropek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-13 Podsekretarz Nadsekretarz
dalej bedzie promowal zegluge srodladowa ,a jednoczesnie dalej przypilnuje blokady budowy portu Kozle!!
21 listopad 2020 : 11:29 Przepisowy Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Gróbarczyk był za dobry i za łagodny
Na ten syf w gospodarce morskiej potrzebny jest Antonii Macierewicz, który krótko trzymał esbecką mafię, teraz jedyna nadzieja w Kaczyńskim i prokuraturze.
21 listopad 2020 : 14:58 Ted Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-10 Badacze u władzy.
To, że już nie ma nadziei w Macierewiczu, nie jest żadną tajemnicą, tej nadziei nigdy nie było. Smoleńsk badał i teraz jego powinni zbadać, zaraz po Kaczyńskim i Ziobrze.
21 listopad 2020 : 16:55 Jato Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-12 Ogarnij się mały hitlerku.
Do Ted:
Ten rzad tak jak ty jest zaślepiony nienawiścią i nie potrafi pojąć na czym polega budowanie. Jedyne co PISowi wychodzi to niszczenie.
Macierewicz i Ziobro , których przywołujesz swoje metody opierają wprost na esbeckich wzorcach.
Ostatnio spacyfikował POLSKIE KOBIETY pokojowo manifestujace pogwałcenie swoich praw obywatelskich.
-*-
Przez pięć lat PIS zrobił już tyle błędów, że naród szybciej ich rozliczy niż oni nauczą się cokolwiek budować....
21 listopad 2020 : 20:03 Polak Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-10 Trole z klubu Tęcza ?
Jak to się stało, że nagle wpisy kpiące z niezatapialnego Prezesa dostały tyle „kciuków w dół” ? Czyżby trole z klubu Tęcza nadeszły z pomocą?

Nic to nie da, Prezes Ochódzki jaki jest każdy widzi.
21 listopad 2020 : 16:32 Miro Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-13 Szanowny członku
Chyba straciłeś wiarę w jedynie słuszną linię swojej Partii.
PIS przeciez wie co robi i, dobro 'Polski' zawsze uznaje za najważniejsze ....
Grubarczyk to nadal najlepszy sort elity PIS. Przecież powierzono mu kolejny arcyważny dla Suwerenności Polski odcinek ....

Asów macie zresztą całe szeregi :
Min. Czarnek , czarny koń żelazną ręką ogarnia szkolnictwo i naukę i już ogłasza reforemą szkolnictwa.
Conradinum , Politechnika Gdanska i Szczecinska już zacierają ręce nowe pokolenia okrętowców, budowlańców wydzialy teologiczne szykują.

Antek też dziala, odkopuje drigi raz groby smoleńskie, bo pech chciał że za pierwszym razem nic nie wykrył.
-*-
Naród tego wszystkiego wam nie zapomni!!!!


W kontekście
21 listopad 2020 : 17:25 Polak Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-11 bo ja jestem od rzeczy ogólnych ,globalnych...
a w szczegolach to inni.
21 listopad 2020 : 21:19 bp72 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter