Porty, logistyka

Dopiero w przyszłym roku będzie wiadomo, kto zbuduje stałe połączenie mostowo-drogowe pomiędzy wyspą Gryfia a lądową częścią Szczecina. Znów bowiem przesunięto termin składania ofert w przetargu na wykonanie tego zadania. Tym razem na 10 stycznia.

Przypomnijmy, że przetarg na wykonanie mostu Brdowskiego ogłoszono w połowie sierpnia tego roku. Początkowo oferty można było składać do 26 września. Jednak zastrzeżenia do warunków udziału w postępowaniu wniosła spółka Budimex. Jej odwołanie uznano za zasadne. Termin składania i otwarcia ofert przesunięto na 4 października. Tymczasem kolejne pytania, napływające od potencjalnych wykonawców, spowodowały, że inwestor – spółka Mars Most Brdowski – musiał podawać dodatkowe informacje i prostować ogłoszenie o przetargu. To wydłużyło procedurę.

Termin przekładano już kilka razy. Ostatnio podano datę 10 stycznia 2014 roku.

Wyłoniony wykonawca będzie miał 310 dni (od udzielenia zamówienia) na zbudowanie mostu.

Na razie wyspę spięto z lądem tymczasowym połączeniem, zmontowanym z barek. Przejeżdżają po nim ciężarówki dowożące materiały na rozpoczętą przez spółkę Bilfinger Crist Offshore budowę fabryki fundamentów morskich elektrowni wiatrowych.

(ek)

+5 ach jakie pieniądze
A dlaczego do przetargu nie stanęła gryfia?
Przecież ma wpisane do statutu możliwość budowy takich konstrukcji od podstaw.
Pieniądze byłyby w rodzinie! oczywiście marsjan.
20 grudzień 2013 : 10:58 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+7 100 %
Politycy PO i SLD to wybitni specjaliści od konkursów i przetargów w III RP.
Zawsze wygrywają ci co powinni. 100 % skuteczność.
Ukrywają się pod ciekawymi szyldami takimi jak Mars czy BCO .
Ale rzeczywiście są najlepsi w Europie.
20 grudzień 2013 : 13:24 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 Żeby się nie okazało że nikt.......
Taak jakoś takznajomo brzmi....... jak zwykle w ZachodnioDziadowskim ...... Jak się na początku o czymś głośno trąbi i roztacza plany Eldorado to dość szybko zdycha i jest wielka kicha..... A jak o czymsichutko w radyle i televizorni.... Politycy nie pieją z zachwytu nad kolejnym sukcesem to jakoś powstaje..... A tu televizornia, radyło, prasa i wszelkiej maści Politycy kukuryku i już problem z mostem...... Żeby się nie okazało że nikt tego mostu nie zbuduje ..... Bo się priorytety polityczne zmieniły..... Powiem tak choć uważam że miejsce wybrano politycznie ---- bo po jaką cholerę pchać się na wyspę 65 km w głąb lądu żeby fundamenty do wiatraków budować...... Gdzie trzeba jeszcze ze 3 linie wysokiego napięcia za grubą kasę wkopywać w dno .... kiedy to samo można było zrobiś w Świnoujściu czy Stepnicy nawet ..... gdzie bliżej do morza. Lini tylu wkopywać nie trzeba no i koszt tego mostu odpada ... co by pokryło kszty wkopania jedenj czy dwóch linii z nawiązką..... Inna sprawa jak to podnosi koszty samej produkcji bo wozi się to albo na pontonach albo na Heavy Liftach ...... jedno i drugie tanie nie jest i tracenie z 16 godzin na dotarcie do wyspy i powrot na morze za darmo nie będzie....... ALE PAL TO DIABLI .....Politycznie , nie politycznie niech już powstanie, jest oplacalne i zatrudni trochę ludzi....... Mimo że z kasy podatnika ktoś wywalił na to grubą kasę...... a ten most służący jednej fabryce bedą na swój koszt utrzymywać Szczecinianie klnąc na korki na tych 3 istniejących przeprawach przez Odre i wydając kupę kasy na utrzmani mostu po którym bedzie jechało może 5 tirów na godzinę. ALE MOŻE Z KILKUSET Z NICH ZNAJDZIE TAM PRACĘ.... Tylko jakoś się biję że zakończy się to jak wszystkie glośno odtrąbione inwestycje w tym regionie ----- NICZYM ----- OBYM SIĘ W KONCU POMYLIL
20 grudzień 2013 : 18:27 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter