Stocznie, Statki

Drugi z serii trawler pelagiczny zbudowany dla norweskiego klienta opuścił wczoraj stocznię Remontowa Shipbuilding SA z grupy Remontowa Holding.

Gunnar Langva to częściowo wyposażony trawler pelagiczny dla norweskiej firmy rybackiej z siedzibą w Ålesund. Zbudowany według projektu koncernu Rolls-Royce NVC 353, pod nadzorem Towarzystwa Klasyfikacyjnego DNV-GL i zwodowany w stoczni Remontowa Shipbuilding 9 kwietnia br., trafi teraz do stoczni Westcon Yards AS w Norwegii na prace wykończeniowe.

„Wielofunkcyjny trawler pelagiczny przeznaczony jest do połowu ryb okrężnicą oraz włokiem. Złowione ryby (śledź, makrela i błękitek) przewożone będą w 11 ładowniach chłodzonych systemem RSW (system wody chłodzonej)” – czytamy w komunikacie stoczni Remontowa Shipbuilding.

Jednostka o długości 74,8 m i szerokości 15,5 m zostanie wyposażona m.in. w system steru i śruby napędowej zintegrowanych hydrodynamicznie Promas i zestaw wciągarek hydraulicznych Rolls-Royce’a.

To szósty statek z rzędu z nazwą Gunnar Langva na burcie. Jednostka dołączy do floty armatora jeszcze w tym roku. Warto dodać, że to drugie zamówienie Gunnar Langva AS w stoczni Westcon. Poprzedni statek dostarczono w 2013 roku.

AL, rel (Remontowa Shipbuilding SA)

Fot.: Remontowa Shipbuilding SA

1 1 1 1

Newsletter