Prawo, polityka

Nie ma pieniędzy na współfinansowanie przez państwo składek na ubezpieczenia społeczne dla marynarzy - mówi poseł Platformy Obywatelskiej Arkadiusz Litwiński. 

Sejm przyjął ustawę o pracy na morskich statkach handlowych. Marynarze są zawiedzeni, bo chcieli by składka emerytalno-rentowa była podzielona na trzy strony: rząd, pracodawca i pracownik. To między innymi umożliwiłoby powrót statków pod polską banderę. Niestety punkt ten został odrzucony.

Jak mówi Litwiński, wszystko rozbija się o pieniądze.

- W najbliższych latach takich realnych możliwości minister finansów i cały rząd nie widzi. Większość parlamentarna, której rząd ma poparcie, również wyszła z założenia, że nie można tworzyć prawa, które jest oderwane od realiów ekonomicznych - tłumaczy Litwiński.

Poseł PO uważa jednak, że nowa ustawa o pracy na morskich statkach handlowych jest dobra dla marynarzy.

- Po raz pierwszy w polskim prawie wprowadzono zwolnienia dla marynarzy, w opłacie podatku dochodowego od osób fizycznych - wyjaśnia Litwiński.

Za przyjęciem ustawy w takim kształcie głosowali posłowie PO i PSL oraz SLD.

 

0 Bóg zapłać
Teraz wiemy komu podziękować przy okazji następnych wyborów parlamentarnych
14 sierpień 2015 : 11:17 Andy Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 panie pOŚLE
zwolnienia dla marynarzy w opłacie podatku dochodowego od osób fizycznych dotyczą tylko marynarzy pływających pod polską banderą czyli mniej niż 1% marynarzy,
w jaki sposób ta ustawa może być korzystna dla pozostałych 99% ???
14 sierpień 2015 : 12:03 Bolo Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter