Żegluga

Duńska linia żeglugowa ogłosiła uruchomienie nowego serwisu CAX, który połączy Amerykę Łacińską i Europę Północną.

Mając na celu wzmocnienie naszej sieci połączeń oceanicznych w Ameryce Łacińskiej, nowa usługa CAX zastąpi obecne usługi CRX i COEX i ma na celu zapewnienie większej niezawodności, efektywnych czasów tranzytu i rozszerzonej łączności na kluczowych rynkach – poinformował Maersk.

Rotacja usług w ramach CAX będzie następująca: Antwerpia - Southampton - Hamburg - Bremerhaven - Newark - Manzanillo (PA) - Puerto Antioquia - Puerto Moin - Manzanillo (PA)

Puerto Antioquia będzie obsługiwane przez połączenie dowozowe w Manzanillo (PA) do czasu pełnego uruchomienia nowego terminalu.

CAX będzie oferować wydajne, bezpośrednie produkty z kluczowych portów chłodniczych na Karaibach, z płynnymi połączeniami w Panamie. Usługa utrzyma bezpośredni zasięg głównych portów w Europie Północnej i zaoferuje lepszą łączność feederową – podkreślają przedstawiciele linii żeglugowej Maersk.

Uruchomieniu usługi CAX towarzyszyć będą zmiany w dotychczasowej sieci połączeń oceanicznych Maersk, dotyczy to m.in. usługi CLX, która wzbogaci się o dodatkowy port Santa Marta-Magdalena (Kolumbia) jako ostatni port w Ameryce Łacińskiej oraz Southampton jako pierwszy port w Europie. Natomiast rotacje w Rotterdamie i Antwerpii zostaną zamienione.

Wszystkie zmiany zaczną obowiązywać od końca września 2025 roku.

LEW (Źródło: Maersk)

1 1 1

Tagi:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.6063 3.6791
EUR 4.2154 4.3006
CHF 4.5291 4.6205
GBP 4.8671 4.9655