Stocznie, Statki

Thales kontynuuje strategię rozwoju w Polsce i zwiększa zaangażowanie w projekty morskie. Jeden ze światowych liderów techniki militarnej od lat realizuje projekty z sektora morskiego wspólnie z polskim przemysłem oraz partnerami naukowymi. Nowo otwarte biuro Thales w Gdyni (Waterfront Office) pozwoli na wzmocnienie współpracy z Polską, m.in. w zakresie rozwoju i transferu technologii oraz usług serwisowych. Umożliwi także sprawne zarządzanie najważniejszymi projektami Thales, nie tylko w Polsce, ale także w tym regionie Europy.

Polska jest jednym z kluczowych rynków dla Thales, na którym firma realizuje projekty od ponad 20 lat. Powstanie nowej siedziby w Gdyni to kontynuacja strategii rozwoju firmy, która zakłada istotne zaangażowanie w sektorze morskim obejmującym modernizację Polskiej Marynarki Wojennej. Stanowi także rozszerzenie zakresu kompetencji Thales w Polsce. W nowo otwartym biurze zatrudniono zespół doświadczonych polskich specjalistów, którzy zaangażowani będą w realizację najważniejszych programów morskich w Polsce. 

W gdyńskim biurze Thales rozwijane będą także nowe technologie oraz koordynowana będzie regionalna działalność grupy Thales w obszarze projektów morskich, zarówno w sektorze militarnym, jak i cywilnym. Znajdą się wśród nich rozwiązania z zakresu zintegrowanych systemów bezpieczeństwa i cyberbezpieczeństwa.

Firma wyposaży okręt ORP Ślązak, dla którego dostarczy zintegrowany system walki, wliczając sensory i system łączności. Powiązana umowa offsetowa obejmuje przekazanie technologii serwisowania i naprawy systemów polskim podmiotom oraz szkolenie załogi Ślązaka.

Thales planuje dalszy udział w kluczowych dla sektora morskiego programach modernizacji Sił Zbrojnych RP. Firma ma już duże doświadczenie na polskim rynku - na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat zrealizował kilka ważnych projektów dla Polskiej Marynarki Wojennej. Co ważne - są to także konkretne doświadczenia techniczne nabyte przy opracowywaniu systemów przystosowanych do specyficznych, bałtyckich warunków środowiskowych.

Od grudnia 2001 roku Thales wykonywał kontrakt na dostawy sprzętu wojskowego dla trzech okrętów typu "Orkan". Ponadto, firma od wielu lat realizuje wspólne projekty z Centrum Techniki Morskiej, które ukierunkowane są na rozwój nowych zdolności operacyjnych Marynarki Wojennej, w tym technologii dla niszczycieli min typu "Kormoran".

W marcu 2015 roku Thales podpisał także strategiczne porozumienie z Akademią Marynarki Wojennej w Gdyni - umowa dotyczy m.in. wspólnego kształcenia przyszłych kadr Marynarki Wojennej oraz współpracy przy projektach z zakresu obronności morskiej.

"Thales dostrzega ogromny potencjał w sektorze morskim. Chcemy dalej współpracować z polskimi partnerami, by wspólnie dostarczać najnowsze technologie dla marynarki wojennej. Biuro w Gdyni to ważny krok, by zacieśnić tę współpracę i cieszymy się, że nasza firma zyskała placówkę w bliskości najważniejszych podmiotów tego sektora w Polsce." - mówi Tomasz Zakrzewski, dyrektor Defence, Aerospace & Security Thales w Polsce.

"Polska jest kluczowym rynkiem dla Thales. Wierzymy, że nasze zaangażowanie w projekty modernizacji polskiej armii wciąż może być większe, a służy temu łączenie światowej klasy systemów i rozwiązań z działaniami na rzecz transferu technologii, współpracy z przemysłem i wsparcia serwisowego. Technologie morskie to jedna z wielu mocnych stron oferty Thales, a dodatkowa siedziba w Gdyni pozwoli nam sprawniej zarządzać projektami dla polskiej marynarki i dla innych ważnych partnerów w regionie." - powiedział Olivier Conrozier, Wiceprezes, Sales & Business Development Thales.

Więcej o dotychczasowej obecności Thales'a w Polsce i planach firmy związanych z polskim sektorem morskim i rozwojem Marynarki Wojennej RP, w rozmowach w relacji video Portalu Morskiego z otwarcia biura Watefront Office Thales Polska w Gdyni.

Nowe biuro Thales Polska działa w "Centrum Kwiatkowskiego" w Gdyni.

"Jesteśmy niezwykle zadowoleni z otwarcia nowego biura firmy Thales w Gdyni. Wybór naszego miasta przez globalną firmę o tak długiej i pozytywnej historii współpracy z polskim przemysłem, to potwierdzenie słuszności naszej polityki wspierania nowych inwestycji. Gdynia stawia na firmy reprezentujące nowe technologie oraz innowacyjność, będące solidnym fundamentem pod dalszy rozwój miasta. Mamy pewność, że współpraca Thales z Gdynią przyniesie obu stronom wymierne korzyści" - sądzi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Thales jest jednym ze światowych liderów na rynkach i w technice lotniczej, kosmicznej, transportowej oraz obronnej i bezpieczeństwa. W 2014 roku grupa Thales odnotowała sprzedaż w wysokości 13 miliardów euro, zatrudniając 61 000 pracowników w 56 krajach. Dzięki 20 000 inżynierów i naukowców, Thales ma unikalną zdolność do projektowania, tworzenia i wdrażania urządzeń, systemów i usług, które spełniają najbardziej złożone wymogi bezpieczeństwa. Thales ma wyjątkowe międzynarodowe doświadczenie. Prowadzi działalność na całym świecie współpracując z klientami i lokalnymi partnerami.

rel (Thales), PBS

Fot.: PBS
 

+6 Szansa
Miejmy nadzieję, że nowe okręty naszej marynarki wojennej będą wyposażone a najnowocześniejsze systemy, a polskie firmy będą potrafiły MĄDRZE skorzystać ze współpracy z takimi gigantami jak Thales.Nie musimy mieć kompleksów, ale warto współpracować z takimi firmami i uczyć się od nich, byle tylko odpowiednio zabezpieczyć przy tym polskie interesy.
08 grudzień 2015 : 22:19 Mateo Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter