Porty, logistyka

We wtorek, 31 lipca, o godz. 10 do szczecińskiego portu wpłynie pełnomorski wycieczkowiec Albatros, niemieckiego armatora Phoenix Reisen. Statek zacumuje przy nabrzeżu Polskim, dzięki czemu będzie dobrze widoczny z Wałów Chrobrego.

Podczas 18-dniowego rejsu wycieczkowiec zawitał m.in. do Sztokholmu, Helsinek, St. Petersburga, Tallina, Kłajpedy i Gdańska. Szczecin będzie ostatnim przystankiem przed wpłynięciem do portu końcowego w Bremerhaven.

Na pokładzie Albatrosa podróżuje 850 pasażerów, głównie narodowości niemieckiej i 340 osób międzynarodowej załogi. Statek ma 205 m długości i 25 m szerokości oraz 7,55 m zanurzenia. Rozwija prędkość 21 węzłów. Dla pasażerów dostępnych jest osiem pokładów.

Wycieczkowiec zbudowany został w 1973 r. W poprzednich latach pływał pod nazwami Royal Viking Sea, Royal Odyssey, Norwegian Star, Norwegian Star 1 i Crown. W 2004 r. przemianowano go na Albatrosa. To kolejna pełnomorska jednostka, która w te wakacje odwiedzi Szczecin. Pod koniec czerwca do szczecińskiego portu zawinął wycieczkowiec Amadea. W lipcu przy nabrzeżu Polskim cumował Discovery. W połowie sierpnia natomiast spodziewany jest Delphin.

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter