Inne

W najbliższy wtorek, tj. 11 grudnia Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa (WOiO) Politechniki Gdańskiej organizuje wydarzenie pt. GE Day w ramach Akademii Przemysłów Morskich (APM). Jest to spotkanie z przedstawicielami Baker Hughes, a GE Company w Polsce.

Spotkanie odbędzie się w Audytorium Prof. Sipowicza Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej, w godz. 10:15-12:00. Zaprezentowane będą m. in. perspektywy praktyk, staży i pracy dla studentów i absolwentów kierunku Energetyka, perspektywy pracy dla absolwentów specjalności „Technologie Podwodne”, która powstała we współpracy WOiO i BHGE, ogólny zarys sektora oraz trendy rozwoju technologicznego w tym obszarze.

Baker Hughes, a GE Company odział w Elblągu zajmuje się projektowaniem oraz produkcją turbin parowych małych i średnich mocy, a także wsparciem gwarancyjnym i pogwarancyjnym oferowanych produktów. Biuro projektowe współpracuje z oddziałami zlokalizowanymi na Węgrzech, w Wielkiej Brytanii oraz Szwajcarii. Turbiny dostarczane do klientów na całym Świecie mają szerokie spektrum zastosowania – od elektrowni biomasowych, poprzez kogeneracyjne, obiegi kombinowane jak i zastosowania czysto przemysłowe do celów specjalistycznych (np. odsalania wody morskiej czy elektrownie solarne). Ponadto zakres prac projektowych biura obejmuje również systemy sterowania oraz urządzenia pomocnicze, a także aranżacje całych elektrowni.

Baker Hughes, a GE Company odział w Warszawie działa w ramach Engineering Design Center zajmującego się pracami projektowymi, analizami i obsługą serwisową maszyn wykorzystywanych w przemyśle naftowym i chemicznym. EDC jest jedną z kilku globalnych placówek międzynarodowej korporacji General Electric, która znajduje się poza granicami Stanów Zjednoczonych i współpracuje z takimi sektorami GE jak: GE Aviation, GE Power, GE Aviation Digital czy GE Transportation.

rel (Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej)

1 1 1 1

Newsletter