Stocznie, Statki

24 października 2012 roku statek pasażerski m/s Marco-Polo cumujacy przy gdańskim nabrzeżu, został przy pomocy pływającego dźwigu Maja podniesiony z wody i przekazany przez francuskiego armatora La Compagnie du Nouveau Monde z Bordeaux, firmie ACTIV Sp. z o.o., w celu przeprowadzenia kompleksowego remontu.

Zbudowany w 1960 roku w niemieckiej stoczni Krögerwerft, ten prawie 34-metrowy statek wycieczkowy, pływając przez 52 lata pod banderą niemiecką, przewoził pasażerów po przybrzeżnych akwenach Morza Bałtyckiego.

Francuski właściciel długo poszukiwał firmy, która sprostałaby jego oczekiwaniom, związanym z przeprowadzeniem całkowitego remontu jednostki. Ostateczny wybór padł na firmę ACTIV Sp. z o.o. z Pszczółek, która, między innymi, specjalizuje się w tworzeniu nowego wizerunku dla „zaawansowanych wiekiem” statków.

Ostatnio firma przekazała całkowicie odrestaurowany szkoleniowy – szkuner s/y Helena, należący do Sail Training Association Finland (Akademii Marynarki Wojennej w Finlandii).

Po zakończeniu prac, Marco-Polo popłynie do Francji i będzie woził pasażerów po rzece Garonna, niedaleko miasta Bordeux.

1 1 1 1