Rybołówstwo

Anna Moskwa, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wzięła udział w posiedzeniu Rady UE ds. Rolnictwa i Rybołówstwa w Luksemburgu.

Najważniejszym punktem części posiedzenia poświęconej polityce rybołówstwa było ustalenie możliwości połowowych na rok 2019 dla głównych stad ryb poławianych w Morzu Bałtyckim. Rada przyjęła porozumienie polityczne. Kwoty połowowe podniesiono dla stad: gładzicy, dorsza zachodniego, śledzia w Zatoce Ryskiej i szprota.

Na dotychczasowym poziomie utrzymane zostały kwoty dla stad łososia w basenie głównym. Jednocześnie Rada podjęła decyzję o zredukowaniu kwot połowowych dla stad: dorsza wschodniego, śledzia centralnego i śledzia zachodniego, śledzia w Zatoce Botnickiej oraz łososia w Zatoce Fińskiej. Rada postanowiła także o utrzymaniu okresu ochronnego dla stada dorsza wschodniego w czasie tarła. Wprowadzono zakaz ukierunkowanych połowów troci poza granicą 4 mil morskich. Ewentualny przyłów troci podczas połowów ukierunkowanych łososia nie może przekroczyć 3%.

Polska wraz z siedmioma państwami (Niemcy, Finlandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Szwecja i Dania) oraz Komisją Europejską przyjęła wspólną deklarację dotyczącą podjęcia wszelkich niezbędnych kroków zorientowanych na eliminację błędnego raportowania oraz nielegalnych połowów łososia.

Ministrowie wymienili również poglądy w sprawie corocznych konsultacji UE-Norwegia ws. zarządzania stadami ryb na Morzu Północnym oraz corocznego posiedzenia Międzynarodowej Komisji ds. Ochrony Tuńczyka Atlantyckiego (ICCAT).

rel (MGMiŻŚ)

 
+1 Jak głosowali
Jakie było stanowisko Polski i za jakimi rozwiązaniami głosowała Pani Wiceminister?
16 październik 2018 : 13:30 ZUT | Zgłoś
+1 Jak głosowaliśmy
Ja też pytam - jakie było stanowisko naszego Ministerstwa i zaczym i przeciw czemu głoswoliśmy? Czy nasze Ministerstwo i administracja działają w interesie polskich rybaków? Jak głosowaliście? Panie Gróbarczyk, Panie Wrona, Pani Moskwa, czekamy na odpowiedż!!!
16 październik 2018 : 21:21 UST__ | Zgłoś
+53 Koniec rybołówstwa na Bałtyku
nadszedł wreszcie czas na unijne fundusze rybackie.
16 październik 2018 : 17:25 Ryb-Net | Zgłoś
+7 Czesław Hoc - Poseł do Parlamentu Europejskiego, dla rybaków
[link usunięty]
16 październik 2018 : 18:28 Info | Zgłoś
+6 Karnicki walczył o paszę do samego końca, znów się pomylił
[link usunięty]
16 październik 2018 : 19:27 Net | Zgłoś
+12 Dymisja Karnickiego
[link usunięty]
17 październik 2018 : 07:08 Histeria | Zgłoś
+33 Program ministra Marka Gróbarczyka
Od początku rządów PIS minister Gróbarczyk na wszystkich spotkaniach z rybakami deklarował:

1. Dążenie do likwidacji połowów paszowych jako połowów niszczących ekosystem Bałtyku
2. Gruntowną zmianę unijnego programu operacyjnego w taki sposób, żeby mocno wspierać rybołówstwo bałtyckie , szczególnie łodziowe.
3. Apelował o nie kasowanie jednostek rybackich dla zachowania ich dla przyszłych pokoleń Polaków.
4. Prowadzenie na forum Unii Europejskiej polityki mającej na celu wprowadzenia konkretnych programów, które miałyby zahamować proces degradacji Bałtyku i spowodowanie odnowienia się zasobów ryb.

Wszystkim rybakom, którym program ten jest bliski zalecam współpracę z Ministerstwem w tym zakresie w interesie własnym i swoich rodzin. Program ten po wczorajszej kompromitacji Unii Europejskiej stał się jeszcze bardziej aktualny.
17 październik 2018 : 06:54 Rybak777 | Zgłoś
+2 3 lata minęły
Trzy lata już minęły, został tylko rok kadencji i co? Pan Gróbarczyk dalej deklaruje i deklaruje, gada i gada, a efektów nie ma!! Minęły trzy lata, prawie cała kadencja !! Za rok wybory, co Pan Gróbarczyk zrobi przez ten rok, czego nie zrobił przez 3 lata??
Połowy paszowe mają się coraz lepiej, coraz więcej, coraz większych i nowocześniejszych paszowców na Bałtyku. Podstawą polskiego rybołowstwa też dalej jest paszowy szprot i śledź (polecam wizytę we Władku albo Helu). Program operacyjny szybciej się skończy niż uruchomią z niego kasę, którą i tak kontrolują rolnicy, bo oni trzymają Agencję. Reszta to już w ogóle tylko apelowanie i deklarowanie, bez żadnych efektów. Zresztą Pan Gróbarczyk ma rybołówstowo w d...., bo liczą się stocznie, stępki, promy, rzeki, żegluga barkowa, a teraz przekop i 12,5 do Szczecina które wykończą resztki rybołówstwa na Zalewach. Nie tego oczekiwaliśmy! Ale za rok przy urnie, odpłacimy.
17 październik 2018 : 07:06 UST__ | Zgłoś
0 Kadencji zapowiada się więcej
nie martw się.
17 październik 2018 : 10:17 ary | Zgłoś
+2 Też tacy byli
PO rok przed wyborami też nie miała z kim przegrać, Komorowski podobno z placem w d... miał wygrać z jakimś małolatem Dudą. A nawet jak będzie więcej kadencji to i tak góra jeszcze jedna, a i tu nie ma żadnej pewności, że znowu uda się rządzić samodzielnie, bez koalicji. A może skończyć się na pierwszej jak się okaże, że przez ostatnie trzy lata MGMi ŻŚ zajmowało się głównie propagandą, za którą nie poszły żadne konkretne działania.
17 październik 2018 : 10:33 PO | Zgłoś
+8 Bronisław Komorowski w Lublinie, legendarne kury
https://www.youtube.com/watch?v=Vc1U-1D1UC8
18 październik 2018 : 07:38 ... | Zgłoś
+1 Takie bałwany rządziły niedawno Polską
To nie fatamorgana.
19 październik 2018 : 07:50 Miki | Zgłoś
+1 Nie lepsze
Nie lepsze rządzą dzisiaj. Nic nowego.
19 październik 2018 : 10:20 Myszek | Zgłoś
+2 Nic nie wiadomo
I co? Dalej nie wiemy jak w Luksemburgu głosowała Polska. Czy za ochroną ryb, zgodnie z doradztwem naukowym, czy za zwiększaniem limitów, wbrew doradztwu. Czy to jest tajemnica, czy tak głosowali, że publicznie wstydzą się do tego przyznać? Chyba należy nam się wiedza czy nasza administracja działa w naszym interesie, czy za naszymi plecami głosuje inaczej niż nam mówi? Kto to wyjaśni?
19 październik 2018 : 10:24 RybakPolski | Zgłoś
+71 Minister Gróbarczyk w Ustce 17 październik 2018
Minister Gróbarczyk na spotkaniu mieszkańcami i rybakami w Ustce zapowiedział wieloletnie wsparcie finansowe dla rybołówstwa, łącznie z funduszami z programu rybackiego na lata 2020- 2026. Powiedział też, że Komisja Europejska nie chce żadnej ochrony ryb na Bałtyku i dlatego polski rząd przystępuje do programu finansowego ratowania rybołówstwa bałtyckiego.
19 październik 2018 : 11:16 Ustka. | Zgłoś
+36 Spotkanie rybaków w Darłówku
26 października 2018 r. (piątek) Ogólnopolski Komitet Kryzysowy Rybołówstwa organizuje spotkanie dla wszystkich rybaków z całej Polski w sprawie postępującego bankructwa rybołówstwa łodziowego na Bałtyku. Wszystkich zainteresowanych rybaków i armatorów zapraszamy tego dnia do sali terminala pasażerskiego w Darłówku Zachodnim. Początek spotkania godzina 11.00.
22 październik 2018 : 17:50 Darłowo INFO | Zgłoś
+1 Konwent
https://www.portalmorski.pl/inne/40830-konwent-morski-w-szczecinie-to-dobrze-wrozy-polskim-stoczniom
Tylko Konwent Morski może uratować polskie rybołówstwo. Minister, brodaty kapitan z szablą i biskup, tylko oni sa w stanie zbawić polskich rybaków. Nie lękajcie się, zawierzcie Im.
22 październik 2018 : 17:58 Konwent | Zgłoś
+1 Łódkowi
Jeszcze całkiem niedawno łódkowi mieli jaja: https://www.portalmorski.pl/rybolowstwo/31358-minister-uspokaja-to-czas-na-roz-mowy-a-nie-jakie-kol-wiek-formy-pro-te-stu
22 październik 2018 : 18:11 Z jajami | Zgłoś
+1 Konwent
https://www.portalmorski.pl/prawo-polityka/40840-konwent-morski-w-szczecinie-po-konsolidacji-praca-w-zespolach
Zdjęcie nr 2. Grześ Hałubek na salonach, dzielnie "walczy" o dobro rybaków. Może biskup pomoże?
23 październik 2018 : 05:16 PolakMorski | Zgłoś
+1 Konwentuje :)
Hehehehe :))
https://www.portalmorski.pl/images/_gfx/x_nowe17/Konwent_5.jpg
23 październik 2018 : 08:13 Konwentowy | Zgłoś
+4 tymczasowe
podobno miało być tymczasowe. teraz podobno nie będzie tymczasowego.
to jak będzie???
24 październik 2018 : 17:31 zator | Zgłoś
+7 Jak zawsze
Jak zawsze przy tym ministrze. Będzie gadu, gadu, może tak, może nie, może inaczej. Samo gadanie, żadnych konkretów i żadnego działania. Ciekawe ile jeszcze rybacy wytrzymają i kiedy całą tą bandę wywioza na taczkach.
24 październik 2018 : 20:42 UST_ | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter