Stocznie, Statki

Babcock International Group aktywnie wspiera Konsorcjum PGZ-Miecznik w ramach programu dostawy trzech wielozadaniowych fregat dla MW RP, a wiedza i doświadczenie firmy pozwalają usprawnić realizację tego kluczowego dla polskiego bezpieczeństwa przedsięwzięcia.

Pierwsze cięcie stali i położenie stępki pod pierwszy okręt nastąpiły w krótkich odstępach czasu, a budowa nowej hali konstrukcyjnej w Gdyni, gdzie powstaną fregaty, jest już na ukończeniu. Wsparcie Babcocka przy szybkim tempie realizacji wynikających z harmonogramu zadań polskiego programu budowy fregat pomaga w zapewnieniu suwerennej zdolności obronnej dla Polski.

Podpisana w 2022 roku umowa ramowa dotycząca transferu wiedzy i technologii pomiędzy Babcockiem a Konsorcjum PGZ-Miecznik stwarza przestrzeń do zacieśnienia więzi pomiędzy firmą a jej polskimi partnerami. Obejmuje ona m.in. wspólną pracę członków zespołów odpowiadających za projekt i budowę okrętów, od rozpoczęcia konstrukcji aż po fazę dostaw. W ramach umowy ramowej Babcock wspiera Konsorcjum PGZ-Miecznik w obszarze inżynierii technicznej i wymiany informacji, czerpiąc ze swojego wieloletniego doświadczenia w projektowaniu, budowie i wsparciu technicznym przy budowie jednostek morskich.

W ostatnich miesiącach Babcock współpracował z Konsorcjum PGZ-Miecznik, oferując szereg konsultacji oraz organizując m.in. job shadowing dla polskich pracowników w stoczni w Rosyth. Dodatkowo firma wsparła PGZ SW we wdrażaniu nowoczesnego podejścia do odbioru okrętów. Wykorzystując wiedzę i podejście wypracowane w stoczni w Rosyth przez zespoły ds. jakości i wdrożeń Babcock odgrywa kluczową rolę w pracach nad wprowadzeniem cyfrowej transformacji na terenie stoczni PGZ SW w Gdyni.

W zakładzie w Gdyni zainstalowano niedawno zautomatyzowany system mikropaneli, przeznaczonych do produkcji mniejszych paneli usztywnionych. Operatorzy takiego systemu z firmy Babcock podzielili się z polskimi kolegami swoim doświadczeniem. Szkolenie to obejmowało wiedzę dotyczącą codziennej obsługi maszyn, usuwania usterek i przeprowadzania zadań konserwacyjnych, których firma Babcock nauczyła się przez lata obsługi własnej linii paneli w stoczni w Rosyth.

Sam Barton, dyrektor programu w Polsce, powiedział:

"Transfer wiedzy i technologii zapewnia obu organizacjom nieocenione możliwości opracowania sposobów przyspieszenia realizacji poszczególnych elementów programu Miecznik. Wiedza Babcock z szeroko zakrojonych działań w obszarze budowy okrętów, w tym z realizacji brytyjskiego programu Type 31, która odbywa się w naszej stoczni w Rosyth, pomogła w opracowaniu najlepszych praktyk i rozwinięciu silnych relacji między z naszymi partnerami. Więzi kulturowe, tworzone przez wiele lat i wciąż umacniane pomiędzy Wielką Brytanią a Polską, są realnym atutem tego programu oraz zapewniają warunki do doskonałych relacji zawodowych, które wspierają wymianę i transfer wiedzy. Nie możemy się doczekać dalszej współpracy z Konsorcjum PGZ-Miecznik i realizacji tego wielkiego zadania, jakim jest dostarczania najwyższej klasy fregat w ramach naszego wspólnego przedsięwzięcia”.

rel (Babcock)

Fot.: Babcock

Współpraca Babcock z partnerami z Polski
Współpraca Babcock z partnerami z Polski

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.8818 3.9602
EUR 4.2118 4.2968
CHF 4.2631 4.3493
GBP 4.9342 5.0338

Newsletter