Offshore

Przeprowadzono zmiany w zarządie należącej do Orlenu spółce Lotos Petrobaltic. Odwołanych zostało czterech członków zarządu. Pozostawiono jednak na stanowisku prezesa zarządu - Grzegorza Strzelczyka.

Odwołani przez radę nadzorczą członkowie zarządu spółki, to: Grzegorz Ksepko, Adam Meller, Andrzej Ptak i Artur Cieślik. Stanowisko prezesa zarządu utrzymał Grzegorz Strzelczyk, który zarządza spółką od 2017 r., w wcześniej sprawował funkcję wiceprezesa zarządu.

Strzelczyk, znany także jako wieloletni radny PiS, z Petrobaltikiem związany był już jednak wcześniej - w latach 2006-2008 r. był wiceprezesem zarządu i dyrektorem ds. restrukturyzacji i rozwoju PPiEZRiG Petrobaltic. Studiował Handel Zagraniczny na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzanie Gospodarcze w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni.

Powstały w 1990 r. Lotos Petrobaltic, spółka należąca do Grupy Orlen, jest jedynym w Polsce przedsiębiorstwem górnictwa morskiego, czyli działającym w sektorze offshore oil and gas, zajmującym się poszukiwaniem i eksploatacją złóż ropy i gazu na polskim szelfie Morza Bałtyckiego. Ponadto oferuje również klientom zewnętrznym obsługę logistyczną offshore, a także badania morza i zarządzanie flotą. Posiada i zarząda (jako operator) platformami wiertniczymi i wydobywczymi oraz centrami produkcyjnymi oraz flotą statków offshore.

PBS, z mediów

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.8818 3.9602
EUR 4.2118 4.2968
CHF 4.2631 4.3493
GBP 4.9342 5.0338

Newsletter