Rybołówstwo

Wyjście w morze nietrzeźwej załogi łotewskiego kutra rybackiego udaremnili w ubiegły czwartek w porcie we Władysławowie funkcjonariusze z miejscowej Placówki Straży Granicznej. Podczas odprawy wyjściowej strażnicy graniczni przebadali stan trzeźwości pięcioosobowej załogi. Aż czterech mężczyzn, w tym szyper, było nietrzeźwych.

Alkotest wykazał, że 58-letni szyper miał 1,48 promila alkoholu, a pozostali załoganci od 1,32 do 1,88 promila. Funkcjonariusze Straży Granicznej nie zezwolili załodze kutra na wyjście w morze i wyjazd z terytorium RP. O sytuacji powiadomili Bosmana Portu we Władysławowie, który zgodnie z właściwością będzie prowadził dalsze czynności.

Strażnicy graniczni pouczyli załogę, że prowadzenie kutra w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności oraz że przebywanie w takim stanie na terenie portu, zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni, jest zabronione. 

0 no i
Bardzo k...wa dobrze,a nie tylko naszych kontrolować i karać za byle co
25 luty 2014 : 09:57 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+7 Ale nie tym razem
SG sra w gacie przed rybakami ze wschodu, pouczyli tylko żeby nie pili na czczo.
25 luty 2014 : 17:49 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 NIC Z TEGO
.
25 luty 2014 : 14:01 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 Łotysze też cienko pierdzą
cały bałtyk zarżnięty na amen.
25 luty 2014 : 17:43 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Opinia profesora Wawrzyńca Wawrzyniaka
Należy stwierdzić, że dokładne badania MIR z lat powojennych do końca XX wieku wykazały różnorodność bytowania trzech głównych, nawzajem od siebie zależnych gatunków. W żadnym jednak roku nie występował problem z chudym dorszem, nie nadającym się do przetwórstwa. Problem ten wystąpił w momencie prowadzonej przez Unię Europejską polityki rybackiej na Morzu Bałtyckim, wprowadzenia ograniczenia połowu dorsza, wprowadzenia dużych jednostek poławiających rybę paszową, wprowadzenia braku kontroli nad ich połowami. Poza tym przedstawione badania nad występowaniem, połowami i wędrówkami tych trzech gatunków ryb dają jednoznaczny obraz układu ekologicznego Morza Bałtyckiego zachwianego połowami paszowymi. Połowy te spowodowały rozprzestrzenie nie się śledzia i szprota w rejony w których dorsz nie występuje. Wędrówki dorsza wynikają głównie z ekologicznych, batymetrycznych , tarliskowych i prądowych uwarunkowań Morza Bałtyckiego, co przestało się pokrywać z występowaniem śledzia i szprota. Z przedstawionych badań wynika, że w wieku 3+ dorsz przechodzi głównie na żerowanie na szprocie i śledziu, których to gatunków zabrakło poprzez przełowienie i ich rozproszenie przez połowy paszowe.
Podjęcie jednoznacznej decyzji zaprzestania połowów paszowych na Bałtyku przez okres co najmniej trzech lat i zakazanie połowów na Bałtyku większymi jednostkami jak 26 PTS spowoduje, że w ciągu trzech - czterech lat wróci równowaga na Morzu Bałtyckim. Tak przynajmniej wynika z dotychczasowych badań, przed wprowadzeniem połowów paszowych. "
25 luty 2014 : 21:50 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter