Porty, logistyka

Jak informuje portal trójmiasto.pl, korporacja Budowlana Doraco została wybrana na wykonawcę Centrum Administracyjno-Usługowego na terenie powstającego Pomorskiego Centrum Logistycznego w Gdańsku. Realizacja inwestycji ma się rozpocząć w styczniu 2014 r., a zakończyć w marcu 2015 r.

W ramach projektu o wartości ponad 40 mln zł ma powstać zaplecze administracyjno-usługowe dla głębokowodnego terminalu kontenerowego, czyli DCT Gdańsk, ale także całego Portu Północnego. Umowa dotyczy zaprojektowania i budowy budynku biurowego o powierzchni ok 8,3 tys. m kw wraz z zagospodarowaniem terenu na obszarze 1,5 ha.

Jak przypomina trójmiasto.pl, pod koniec września podpisano umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w sprawie udzielenia na tę budowę nisko oprocentowanej pożyczki o wartości 22 mln zł w ramach inicjatywy Jessica.

Obiekt powstanie na terenie Pomorskiego Centrum Logistycznego. Jest to teren inwestycyjny o powierzchni 200 ha, z czego 110 ha dzierżawi firma Goodman. Centrum położone jest w sąsiedztwie DCT Gdańsk. Od 2012 r. na terenie PCL powstają pierwsze obiekty z przeznaczeniem na magazyny, logistykę, hale produkcyjne i powierzchnie biurowe. Docelowa powierzchnia zabudowy może wynosić nawet do 500 tys. m kw.

KB Doraco ma na swoim koncie bardzo wiele ciekawych realizacji na lokalnym rynku. Firma budowała m.in. terminal pasażerski T-2 na gdańskim lotnisku, centrum targowe Amber Expo, a w czerwcu wygrała przetarg na przebudowę Nabrzeża Szwedzkiego w gdyńskim porcie.

 

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter