Inne

Burmistrz Helu Mirosław Wądołowski wysłał pismo do Wojewody Pomorskiego w sprawie wprowadzenia czasowego ograniczenia i zakazu wjazdu na Półwysep Helski dla osób przyjeżdżających w celach turystycznych i rekreacyjnych.

Jak potwierdziła PAP w poniedziałek w Urzędzie Miasta Helu, burmistrz Mirosław Wądołowski wysłał w poniedziałek pismo do Wojewody Pomorskiego w sprawie wprowadzenia czasowego ograniczenia i zakazu wjazdu na Półwysep Helski dla osób przyjeżdżających w celach turystycznych i rekreacyjnych.

Wystąpiłem również do Komendanta Powiatowego Policji w Pucku o prowadzenie postępowań, zmierzających do wyciągnięcia konsekwencji prawnych, wynikających z naruszenia przepisów związanych z prowadzeniem obiektów noclegowych, turystycznych i miejsc krótkotrwałego zakwaterowania – poinformował burmistrz na stronie Urzędu Miasta Helu.

W ostatni weekend miejscowości nadmorskie przeżywały najazd zmotoryzowanych turystów. Na niektórych parkingach przy plażach trudno było znaleźć miejsce do zaparkowania.

Liczba zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w Polsce wzrosła do 774, dziewięć osób zmarło.

Portal Morski skierował do Biura Prasowego Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego pytanie, czy Wojewoda rozważa wprowadzenie zamknięcia Helu. Rzecznik prasowy potwierdził jedynie, że takie pismo wpłynęło i adresat otrzyma odpowiedź, w której Urząd odniesie się do poruszonych kwestii.

Autor: Krzysztof Wójcik, AL/PortalMorski.pl

Fot.: Piotr Rudzki

-3 To sie oblowili
Bo kasy za zaliczki i oplaty pobytu juz sie nie zobaczy!?
24 marzec 2020 : 13:14 Dorsz baltycki Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Pani
Jeśli ma to mieć sens to wjazd i wyjazd. I to do końca roku. Może "obywatele włościanie" się opamiętają i spuszczą z tonu cenowego.
26 marzec 2020 : 16:17 Flądra jednooka Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter