Inne

W dniach 15-16 maja, jak co roku, w ramach porozumienia o współpracy z Polską Izbą Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych „Polskie Jachty”, studenci Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej mieli możliwość zapoznania się z tajnikami produkcji i działalnością polskich stoczni jachtowych.

W planie dwudniowej wycieczki znalazła się wizyta w stoczni jachtowej Model Art oraz Ostróda Yachts w Ostródzie, gdzie podczas całodniowego zwiedzania studenci mieli okazję poznać kompleksowy proces produkcji budowy jachtu. Pracownicy stoczni pełniący rolę przewodników podzielili się ze studentami specjalistyczną wiedzą techniczną oraz swoim doświadczeniem. W wyczerpujący sposób, odpowiadając na pytania studentów, przedstawili wszystkie etapy produkcyjne - poczynając od projektu, poprzez model kopyta, formę aż do gotowego wyrobu i prób w basenie. Omówili stosowane materiały i użyte technologie. Studenci poznali również system jakości obowiązujący w stoczniach.

Drugiego dnia w planie wycieczki znalazła się stocznia Northman w Węgorzewie. Podobnie jak w Ostródzie studenci, po raz kolejny, mieli okazję poznania procesu produkcyjnego, tym razem w warunkach produkcyjnych stoczni Northman. Przedstawiono stosowane technologie, a także perspektywy rozwojowe. Grupa studentów zwiedziła stocznię, od magazynów materiałów i komponentów, aż po magazyn gotowych wyrobów. Jedną z dodatkowych atrakcji podczas wizyty było spotkanie z Szymonem Kuczyńskim, polskim żeglarzem który dwukrotnie odbył samotny rejs dookoła świata na najmniejszej polskiej jednostce Maxus Solo Around oraz solo non-stop tradycyjną trasą wokół 3 przylądków na jednostce wyprodukowanej w stoczni Northman - Maxus 22 Atlantic Puffin.

Dzięki współpracy Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa PG z Polską Izbą Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych „Polskie Jachty” oraz organizacji tego typu wizyt studenci mają możliwość ubiegania się o miejsca odbycia praktyki zawodowej lub stażu i rozmowy z potencjalnym przyszłym pracodawcą.

rel (Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter