Żegluga

Trzy osoby uratowano po zderzeniu dwóch statków nieopodal ujścia rzeki Jangcy, do którego doszło w czwartek o godz. 03:39 czasu lokalnego - poinformowała szanghajska administracja bezpieczeństwa morskiego. W wyniku kolizji na jednym ze statków wybuchł pożar. 14 marynarzy uznaje się za zaginionych.

Według chińskiej administracji - na jednym ze statków biorących udział w kolizji, Long Qing 1, który transportował 3000 ton benzyny, wybuchł pożar. Drugi ze statków, przewożący kruszywo i/lub piasek Shun Da 11, w wyniku kolizji zatonął. Niektóre media określają tę jednostkę jako barkę do przewozu piasku.

Do kolizji doszło ok. 1,5 mili morskiej (ok. 2.8 km) na południowy-wschód od pławy świetlnej umiejscowionej w ujściu rzeki Jangcy.

Centrum poszukiwawczo-ratownicze Shanghai Maritime Search and Rescue Center zadysponowało na miejsce wypadku statki ratownicze, śmigłowce i samoloty. Opanowanie ognia na zbiornikowcu zakończyło się umiarkowanym powodzeniem - statek niemal całkowicie się wypalił. Jest poważnie uszkodzony.

Państwowa telewizja CCTV twierdziła, że wszystkie trzy uratowane w czwartek osoby pochodziły z barki przewożącej piasek i stanowiły całą jej załogę.

z mediów, PBS

1 1 1 1

Newsletter