Żegluga

Można już nominować kandydatów do nagród Stena Line Propeller Prize 2020. Dwie rozwijające się firmy z branży technologii informacyjno-komunikacyjnej (ICT) oraz technologii morskich wygrają po 100 000 koron szwedzkich (czyli ponad 40 tys. złotych). Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 7 maja 2020 roku w szwedzkiej Karlskronie podczas Dnia Innowacji 2020.

Nagrody Stena Line Propeller Prize są corocznie przyznawane młodym firmom z krajów nadbałtyckich, działających w obszarach ICT oraz technologii morskich. Obaj zwycięzcy zostaną ogłoszeni 7 maja podczas dorocznej imprezy o nazwie Dzień Innowacji w Blekinge Insitute of Technology w Karlskronie, zorganizowanej przez Blue Science Park.

Stena Line wierzy w potencjał krajów nadbałtyckich. W tym roku firma obchodzi 25-lecie działalności na trasie Gdynia-Karlskrona, a także obsługuje kilka tras z Łotwy i Niemiec. By jeszcze bardziej wzmocnić region, Stena Line potrzebuje więcej partnerstw i współpracy transgranicznej z innowacyjnymi firmami. Dlatego w 2020 w konkursie Stena Line Propeller Prize mogą wziąć udział firmy ze wszystkich krajów regionu Morza Bałtyckiego - mówi Erik Lewenhaupt, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Stena Line.

Pierwszy międzynarodowy zwycięzca w 2019 roku

W 2019 roku po raz pierwszy laureatem konkursu została firma nie pochodząca ze Szwecji. Gdyńska firma Searis Technologies wygrała w kategorii technologia morska. W kategorii ICT nagrodę otrzymała firma All Binary z Karlskrony.

W minionym roku wystartowała międzynarodowa inicjatywa zwana Dniem Innowacji. W edycji 2020 zwiększamy jej zasięg o pozostałą część rejonu Morza Bałtyckiego zachęcając do ubiegania się o nagrody Stena Line Propeller Prize 2020 partnerów ze wszystkich krajów leżących nad Bałtykiem – mówi Magnus Forsbrand, dyrektor zarządzający Blue Science Park.

Nominacje do 7 kwietnia

Aby nominować firmy należy wejść na stronę: www.bluesciencepark.se. Kandydatów można zgłaszać do 7 kwietnia 2020.

Stena Line Propeller Prize jest nagrodą dla przedsiębiorców przyznawaną corocznie młodym firmom działającym w obszarach ICT oraz technologii morskich. Laureatami zostają dwie firmy, które otrzymują nagrodę w wysokości 100 000 koron szwedzkich (czyli ponad 40 tys. złotych). Nazwa nagrody pochodzi o łacińskiego słowa propellare czyli „siła napędowa”. Stena Line przyznaje nagrodę firmom, które wykorzystują technologie na drodze do osiągnięcia zrównoważonego rozwoju, co wpisuje się w wizję Stena Line: ”Łączymy Europę na rzecz zrównoważonej przyszłości”.

Ceremonia wręczenia nagród odbywa się podczas Dnia Innowacji 2020 – międzynarodowej imprezy, która od 2016 roku organizowana jest corocznie przez Blue Science Park w szwedzkiej Karlskronie. Dzień Innowacji to miejsce spotkań firm, sektora publicznego, badaczy oraz start-upów, podczas którego odbywają się również prezentacje i wystawy.

rel (Stena Line)

1 1 1 1

Newsletter