Stocznie, Statki

Zachodniopomorscy związkowcy bronią majątku byłej Stoczni Szczecińskiej m.in. urządzeń do produkcji statków, które pozostały jeszcze na byłych stoczniowych terenach.

Alarmują, że likwidowana obecnie spółka - Trasa Świętokrzyska z Warszawy - chce się pozbyć trzech dźwigów stojących przy pochylni Wulkan. Dziesięć lat temu warszawska firma wykupiła stoczniowe weksle, których zastawem były dźwigi. Teraz chce je sprzedać, czemu sprzeciwiają się związkowcy.

- Zwróciliśmy się w tej sprawie do wiceministra skarbu Rafała Baniaka - poinformował szef zachodniopomorskiej Solidarności Mieczysław Jurek. - Fundusz Silesia jest zainteresowany wykupem tych urządzeń od spółki Trasa Świętokrzyska po cenie wyższej od złomu.

Solidarność chce odtworzenia produkcji w Stoczni Szczecińskiej w oparciu o biuro i fachowców ze Szczecińskiej Stoczni Remontowej Gryfia. - Będziemy domagać się programu rządowego dla Pomorza Zachodniego, którego jednym z podstawowych elementów będzie właśnie odtworzenie produkcji w stoczni - zapowiedział Mieczysław Jurek.

17 grudnia Solidarność zapowiedziała manifestację w tej sprawie. Związkowcy przekażą petycję wojewodzie zachodniopomorskiemu.

Grzegorz Gibas

+10 to koniec
Stoczni Szczecinskiej juz nigdy nie bedzie. To wielka tragedia dla ludzi i miasta.
Ale propaganda mediow robi swoje. Partie ktore sa odpowiedzialne za ta katastrofe czyli SLD i PO wygrywaja bez problemow wszystkie wybory w Szczecinie i zachodniopomorskiem. To znak czasu . Ludzi w tym regionie nie
obchodzi gospodarka morska. Czas na handel i turystyke.
05 grudzień 2012 : 12:18 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 żywią i bronią
"Związkowcy bronią stoczniowego majątku"
Bardzo zabawny tytuł :) Nie ma już firmy i nie ma związkowców jeśli nie liczyć kilku facetów na zapomnianych etatach związkowych wierzących, że wrócą stare czasy gdy kilkutysięczna masa ludzi uzasadniała ich istnienie. Działacze ci na pewno nie bronią majątku a co najwyżej swoich pretensji do władzy.
05 grudzień 2012 : 21:32 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+9 był na to czas!!!
był na to czas zanim zamkneli zaklad.Wtedy za parę zlotych oddaliscie miejsca pracy dla kilku tys ludzi. Mądroscią sie trzeba było wykazać 3,5 roku temu. Teraz widać jak krutkowzrocznych i tępych mielismy przedstawicieli załogi.Kasę , którą nam dali dawno byśmy do tej pory zarobili, i mogli byśmy zarabiać dalej!!!.Niemcy wykupili nas za parę groszy, przy pomocy niestety "Polskiego" rzadu. Trzeba było walczyć o swoje ,a nie słuchać glupiego Boniego. W tym kraju tylko górnicy mają swoje prawa bo oni nieboją się urzyć pały na tzw " władzę"
06 grudzień 2012 : 08:33 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 Złodzieje z SLD muszą w końcu trafić za kraty
Złodzieje z SLD, z panem Piechotą na czele, muszą w końcu trafić za kraty. To oni doprowadzili to tej jednej wielkiej tragedii, robiąc zamach na holding, okłamując zwiazkowców i manipulując mediami. gdzie się podziewa olbrzymi majątek holdingu??? Został rozparcelowany przez kolesi z SLD
10 grudzień 2012 : 15:46 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 wielkie oszustwo
Majątek jest grabiony a syndycy nie rozliczyli się ze stoczniowcami za ich płace od 2002r. Złodziejski kraj co tak nie uczciwie postępuje wobec własności prywatnej.Jeden wielki skandal i winny tego stanu rzeczy powinien siedzieć w kiciu.
28 grudzień 2012 : 08:40 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter