Rybołówstwo
Niektórzy świnoujscy rybacy ociągają się z przenosinami z Basenu Północnego do bazy rybackiej na Basenie Bosmańskim. Powód? Skarżą się na ceny obowiązujące w nowej bazie oraz różne wady, które w niej dostrzegli. Tymczasem termin przenosin upłynął 15 marca.

Rybacy mieli do nowej bazy na Basenie Bosmańskim przenieść się już wcześniej - do 15 stycznia. Później w magistracie zdecydowano, że ten termin zostanie im wydłużony. Kolejny upłynął 15 marca. Do wczoraj jednak na Basenie Północnym cumowały kutry i łodzie. Tym razem rybakom nie pozostawiono jednak wyboru i muszą się przenieść. Dlaczego?

- Przyszedł do nas przedstawiciel OSiR i powiedział, że jeżeli chcemy zostać tutaj, to będziemy musieli płacić za postój tak jak pozostałe cumujące tu jednostki, a nie symboliczną złotówkę, jak to miało miejsce do tej pory - mówi Jan Wesołowski, świnoujski rybak.

Rybakom w nowej bazie nie spodobało się wiele rzeczy, a wśród nich m.in. brak prądu przy jednym z nabrzeży. Od minionego piątku prąd już tam jest. Rybacy narzekają jednak także na obowiązujący w bazie cennik.

- Ceny i tak są niższe niż w innych portach rybackich. Poszczególni rybacy narzekają przy każdej niemal okazji. Z reguły są to te same nazwiska. W najbliższym czasie wszyscy rybacy powinni się przenieść do nowej bazy. Obecnie trwa likwidacja stojących na Basenie Północnym „blaszaków” - mówi Andrzej Szczodry, zastępca prezydenta Świnoujścia.

Ostatni spotkani przez nas na Basenie Północnym rybacy skarżyli się także na fakt, że będą musieli trzymać wejścia do boksów otwarte co najmniej do jednej trzeciej. Okazuje się, że w razie utraty prądu mieliby problemy z wyjściem. Korbki służące do otwierania drzwi znajdują się za wysoko. Rybacy muszą zatem podpisać stosowne pismo.

- To tylko informacja. Rybacy muszą być świadomi, że jest to wykonane w ten, a nie inny sposób. Zresztą i tak zostanie to poprawione - zapewnia Zdzisław Piasecki, kierownik bazy rybackiej na Basenie Bosmańskim.

Bartosz TURLEJSKI
 
0 drogo
drogo? panowie drogo to dopiero tam bedzie :( niepraktyczna baza? tak wyszło może 26 mln to za mało zeby zbudowac cos praktycznego i przyjaznego rybakowi i jego pracy i tańszego w utrzymaniu, ale ładnie to tam jest :) prawda ?
18 marzec 2009 : 08:28 okon Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 re: drogo
Płacicie na bydlaków podatki i dacie się tak traktować jak dzieci z przedszkola,weźcie porządną gazetę która opisze po nazwisku lokalnych kmiotów i po problemie.
18 marzec 2009 : 20:13 dzi Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 To nie tak...
To jest nowoczesna baza. Wyposażona w sprzęt i infrastrukturę na zachodnioeuropejskim poziomie. Cena nie jest wygórowana jak na takie warunki. Problem tkwi w czym innym. Otóż o tę infrastrukturę i otoczenie trzeba dbać, sprzątać, nie pozostawiać syfu. Rybacy musieliby też zgodzić się na pewne warunki użytkowania. W sytuacji kiedy mogą robić burdel dokoła siebie, śmieci wrzucać w krzaki lub do wody to nic dziwnego, że zmiana przyzwyczajeń wywoła u rybaków szok. Ktoś zaprotestuje?
18 marzec 2009 : 12:54 Kaszub z Wiejskiej Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 re: To nie tak...
Komentarz usunięty z powodu złamania regulaminu.
18 marzec 2009 : 23:56 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 5.000.000 na głupoty
nie żeby donos ale dowód czystego marnowania pieniędzy , program działa, kto jest zainteresowany ten wie a te złodzieje kaskę sobie na obsługę juz podzielili ciekawe czy i w tym przypadku może Firmy zwiazane z sawickim i Plockim nie na żebrają sie pieniedzy za nic . Poza tym harmonogram jest zintesyfikowany na kampanie wyborczą w parlamencje i samorzadach . Ciekawe reklama tym nierobów za nasze pieniadze a wy siedzicie i czekacie . Miłego czytania [link usunięty] /pip.pdf Pozdrawiam
18 marzec 2009 : 13:28 Córka Rybaka Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 re: 5.000.000 na głupoty
Córuś weź se ty lepiej chłopa znajdź. Trzydziesta trzecia wiosna ci idzie, a kominek wciąż nie przeczyszczony.
18 marzec 2009 : 15:44 Tata Rybak Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 re: 5.000.000 na głupoty
Platformie a szczególnie Plockiemu już nic nie pomoże,to są polityczne trupy,w tamtym roku pokazał co potrafi jak nas sprzedał w Brukseli,Plocki i jego partia złodzieji i stoczniowych hien niedługo bedzie nam dupę zawracać!
18 marzec 2009 : 18:09 rybak Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 rekompensaty
od poniedziałku przez trzy dni można składać wnioski o rekompensaty w oddziale arr w siemyślu
18 marzec 2009 : 14:13 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 wyscig
wyscig szczurów w osi 4 już sie rozpoczoł.czas start
18 marzec 2009 : 21:57 szczur Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 rekompensaty
Pieniadze z rekompensaty potrzymam moze 10 minut zanim rzuca sie na nie wierzyciele. Czy w ministerstwie naprawde sadza, ze jakos z tego przezyjemy kolejne miesiace? Najwieksi odchodza z rybałki bo maja pieniadze i wola zainwestowac w inna branze. Mali pozdychaja z glodu albo komornicy ich rozszarpia. Zostana tacy nijacy kombinatorzy - przyszlosc polskiego rybołówstwa. Smiac sie czy płakać?
18 marzec 2009 : 22:17 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter