Prawo, polityka

Podczas VII sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego, 25 marca 2019 r. radni zdecydowali, że zostanie powołana doraźna komisja Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Skład komisji poznamy za miesiąc, na kolejnej sesji.

Decyzja radnych o powołaniu komisji była jednogłośna.

Komisja doraźna

Na poprzedniej, VI sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego, radni Prawa i Sprawiedliwości złożyli projekt zmian w statucie województwa i powołania nowej stałej komisji, która miałaby zajmować się sprawami morskimi. Powołaniu stałej komisji przeciwni byli radni Koalicji Obywatelskiej. Udało się jednak wypracować kompromis.

– Przed miesiącem uzgodniliśmy, że będziemy wspólnie pracować nad projektem powołania komisji. Szukaliśmy kompromisu i wydaje się, że udało nam się go znaleźć – powiedział Jerzy Barzowski, przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Komisja Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej będzie komisją doraźną, a nie stałą. – Komisja będzie miała charakter doraźny. Sejmik województwa nie ma ustawowych uprawnień do zajmowania się sprawami gospodarki morskiej. To domena rządu. Powołujemy więc komisję doraźną, której zadaniem będzie wspieranie branży morskiej, czy występowanie z inicjatywami do rządu – uzasadniał przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej Jerzy Kozdroń.

Za powołaniem komisji opowiedzieli się wszyscy głosujący. Komisja liczyć będzie 7 członków. Skład komisji poznamy na kolejnej sesji sejmiku.

Pomorskie.eu / Aleksander Olszak

+6 Jak zwykle
POlszewicy z wybrzeża okoniem przeciwko gospodarce morskiej ,ale mnie to nie dziwi była cała masa premierów z wybrzeża po 89 roku a wszyscy prowadzili gospodarkę dupa do morza co efekty nie trudno zauważyć choćby po stoczniach czy firmach żeglugowych w jakim stanie się ostały .
26 marzec 2019 : 16:25 taka prawda Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Radni bezradni
Dobry przyklad dla sejmikow innych wojewodztw zwiazanych z zegluga, zwlaszcza tych w obszarze rzeki Odry!!
27 marzec 2019 : 14:18 Stary Kolejarz Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter