Porty, logistyka

W ubiegły czwartek, 7 czerwca br. w Zarządzie Morskiego Portu Gdynia SA gościli z wizytą studyjną przedstawiciele branży TSL (transport – spedycja – logistyka) z Czech i Słowacji.

W panelu dyskusyjnym, którego moderatorem był prof. dr hab. Maciej Matczak z Akademii Morskiej w Gdyni uczestniczyli przedstawiciele gdyńskich terminali kontenerowych i promowych oraz masowych a także PKP Cargo. Obecna była również delegacja Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA.

Goście z Czech i Słowacji zapoznali się m.in. z potencjałem i możliwościami przeładunkowymi Portu Gdynia oraz planami rozwoju poszczególnych portowych terminali. Prawie trzydziestoosobowa delegacja z Czech i Słowacji podczas wycieczki po gdyńskim porcie, mogła z pokładu holownika bezpośrednio zaznajomić się z wyglądem portowych terminali.

- Była to ważna wizyta i mam nadzieję, iż zaowocuje konkretnymi wspólnymi przedsięwzięciami i do Portu Gdynia coraz częściej będą trafiać ładunki z Czech i Słowacji – podkreśla Adam Meller, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA. – Port Gdynia rok za rokiem bije rekordy przeładunkowe - stale inwestujemy tworząc infrastrukturę portową, która spełnia wymogi naszych kontrahentów, dzięki czemu skutecznie kreujemy warunki dla rozwoju biznesu.

rel (Zarząd Morskiego Portu Gdynia SA)

1 1 1 1

Newsletter