Porty, logistyka

Powyrywane kostki chodnikowe i uszkodzona nawierzchnia. Tak wyglądają zniszczenia w usteckim porcie o orkanie Ksawery.

Jak się jednak okazuje największe szkody nie zostały wyrządzone przez porywisty wiatr, ale przez olbrzymie fale, które wchodziły do portu.

Największe uszkodzenia są na wschodnim nabrzeżu w okolicy pomnika syrenki. Tam morska woda wyrwała kilkadziesiąt metrów kwadratowych kostki brukowej. Kostka zniszczona jest również na bulwarze portowym na wysokości wejścia przy ulicy Kaszubskiej. Tam woda powyrywała kostkę wokół studzienek kanalizacyjnych.

Tradycyjnie już morze zabrało wschodnią plażę, szczególnie w okolicy traktu solidarności. Uszkodzeniom uległy również elementy wybudowanej niedawno kładki, która ma połączyć wschodnią i zachodnią część portu. Tam również silny wiatr wypłukał kostkę brukową. Nie wiadomo również jak sam mechanizm kładki. W piątek, w czasie sztormu strażacy wypompowywali z terenu wokół kładki wodę.

Pracownicy Urzędu Morskiego w Słupsku oraz Urzędu Miasta w Ustce  dokładnym oszacowaniem strat zajmą się już w poniedziałek.

Hubert Bierndgarski

fot. H. Bierndgarski

+1 A
barany miejskie wydają pieniądze na bezsensowną kładkę,zamiast pomyśleć o ochronie portu ,przebudowie "główek" wejściowych!!!!
08 grudzień 2013 : 20:38 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 SAR3000 ORKAN
Ale zniszczenia spowodowane były przez wiatr czy przez statek? Bo w Ustce stacjonuje statek SAR3000 ORKAN.
09 grudzień 2013 : 08:53 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Ksawery to pikuś
Huragan Donald to jest dopiero zdolna *****ina.
09 grudzień 2013 : 20:02 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter