Offshore

Koncern Total podpisał umowę na skraplanie 0,7 mln ton LNG rocznie w terminalu Sabine Pass na południowym wybrzeżu USA. Umowa obowiązywać będzie przez dwadzieścia lat, a odbiorcą gazu będzie koreański koncern Kogas.

Terminal skraplający Sabine Pass ma powstać obok istniejącego już terminalu regazyfikacyjnego, którego właścicielem jest spółka Cheniere Energy.

W pierwszym etapie realizacji projektu powstać mają dwie instalacje skraplające, każda o możliwości skroplenia 3,5 mln ton LNG rocznie. Ich uruchomienie planowane jest na 2015 rok. Powstanie dalszych dwóch instalacji jest uzależnione od zainteresowania klientów.

Pojemności zakontraktowane przez Total, dotyczą trzeciej instalacji skraplającej, która, według francuskiego koncernu, miałaby powstać w 2017 roku.

Terminal regazyfikacyjny Sabine Pass jest największym tego typu obiektem na świecie. Posiada możliwość regazyfikacji 4 mld stóp sześciennych gazu dziennie i pojemności magazynowe na prawie 17 mld stóp sześciennych. Planowana jest rozbudowa mocy magazynowych o kolejny zbiornik, co zwiększy łączne pojemności do ponad 20 mld stóp sześciennych.

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter