Inne

Bałtycki Klaster Morski i Kosmiczny (BSSC), Komisja Nauk Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku oraz Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni (WSAiB), przy współpracy z Polską Agencją Kosmiczną (POLSA), zapraszają na międzynarodową konferencję „Smart Port. The merged sea & space network".

Wydarzenie odbędzie się w dniu 24 września 2020 roku, w godz. 9:30–16:30, w auli im. prof. Jerzego Młynarczyka WSAiB (ul. Kielecka 7).

Bałtycki Klaster Morski i Kosmiczny (Baltic Sea & Space Cluster) jest popularyzatorem polskiego sektora morskiego i kosmicznego oraz propagatorem idei „Polski morskiej" – wykorzystywania potencjału wynikającego z położenia Polski nad Morzem Bałtyckim. Klaster jest aktywnym członkiem European Network of Maritime Clusters i United Nations Global Compact oraz działa na platformie European Cluster Collaboration Platform. To kluczowy klaster morski w Europie Środkowej i Wschodniej, znaczący w Regionie Morza Bałtyckiego i Unii Europejskiej, rozpoznawalny na światowym rynku gospodarki morskiej, o czym świadczy partnerska współpraca z klastrami działającymi w Stanach Zjednoczonych, Azji i Afryce Południowej.

Celem konferencji jest wymiana myśli, idei i doświadczeń, oraz debata na temat wykorzystywania nowoczesnych technologii, w szczególności w branży morskiej i kosmicznej, a także w zarządzaniu portami i miastami. Konferencja składać się będzie z trzech paneli: studentów, praktyków i naukowców.

Szczegółowe informacje oraz rejestracja na konferencję (formularz) dostępne są na stronie internetowej pod linkiem: www.smartport.wsaib.pl.

Wydarzenie odbędzie się zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami sanitarno-epidemiologicznymi. Podczas konferencji obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa oraz utrzymania bezpiecznego dystansu.

Udział w formie stacjonarnej na podstawie zgłoszeń (ograniczona ilość miejsc dla uczestników w auli). Jednocześnie dostępna będzie internetowa transmisja na żywo konferencji (również obowiązuje rejestracja internetowa poprzez w/w link).

Wydarzenie jest bezpłatne. Link pozwalający na uczestnictwo online dostępny po rejestracji. Do niniejszej informacji załączam agendę konferencyjną oraz grafiki do wykorzystania.

rel (Baltic Sea & Space Cluster)

1 1 1 1