Inne

Dwie motorówki 28 lipca zostały zawrócone z Bałtyku na wysokości miejscowości Trzęsacz i Rewal przez patrolujących polskie obszary morskie funkcjonariuszy z Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Świnoujściu. Ich sternicy naruszyli przepisy kodeksu morskiego.

Najpierw grupa kontrolna z jednostki pływającej SG-216 skontrolowała motorówkę znajdującą się 0,4 mili morskiej na północ od plaży w Trzęsaczu, potem drugą pływającą 0,4 mili morskiej na północ od plaży w Rewalu. W obu przypadkach sternicy holowali osoby znajdujące się na dmuchanym urządzeniu typu banan. Funkcjonariusze stwierdzili, że sternicy nie mieli przy sobie wymaganych patentów motorowodnych, licencji do holowania osób, dokumentu rejestracyjnego jednostki. Sternicy oświadczyli, że motorówki zostały zarejestrowane, a oni są ich właścicielami. Strażnicy graniczni pouczyli ich o obowiązku posiadania przy sobie wymaganych dokumentów.

Motorówki zostały zawrócone do portów. Komendant dywizjonu wystąpi do administracji morskiej z wnioskiem o wszczęcie postępowań administracyjnych wobec obu sterników. 

rel (MOSG)

-1 Kodeks morski reguluje stosunki prawne związane z żeglugą morską
Ustawa z dnia 18 września 2001 r. Kodeks morski
01 sierpień 2018 : 22:00 Slow Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Kodeks morski nie reguluje...
szczegółowych zasad żeglugi sportowej i rekreacyjnej: patent, licencja (?), dokument rejestrcyjny.
02 sierpień 2018 : 09:04 x Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 w Portalu Morskim cenzura od czasu do czasu ...
Dlaczego znikł komentarz inicjujący?
02 sierpień 2018 : 16:44 x Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter