Inne

Już 4 czerwca w Atenach rozpoczną się Międzynarodowe Targi Posidonia 2018. Targi odbywają się regularnie co dwa lata, już od roku 1969. Jest to największe tego typu wydarzenie, które skupia grecki przemysł stoczniowy oraz międzynarodowych ekspertów z tej dziedziny.

W 2017 roku na podstawie umowy podpisanej przez przedstawicieli Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej podjęto decyzję o udziale instytucji w charakterze wystawcy, po raz pierwszy w historii tego wydarzenia.

W najbliższy poniedziałek wiceminister Grzegorz Witkowski weźmie udział w ceremonii otwarcia Targów Posidonia 2018 oraz oficjalnie otworzy polską ekspozycję na tegorocznej wystawie. Weźmie również aktywny udział w seminarium otwierającym: "Thinking Out of the Box about Maritime Industry".

Współorganizatorami polskiej ekspozycji są podmioty, które w przeszłości brały już udział w Posidonii  i zgromadziły przy tej okazji niezbędne doświadczenie w zakresie organizacji własnych stoisk – Polski Rejestr Statków SA, MS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA, Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” SA, Szczeciński Park Przemysłowy Sp. z o.o.,  Port Gdańsk SA, Polskie Ratownictwo Okrętowe Sp. z o.o. oraz Stocznia Remontowa "Nauta" SA. Współpraca wszystkich instytucji obejmuje organizację wspólnego stoiska wystawienniczego pod nazwą "Polish Pavillon" - czytamy w oficjalnym komunikacie Ministerstwa.

W informacji Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej pominięto udział dość znaczącej grupy polskich wystawców, należących zasadniczo do sektora prywatnego. Podmiotów występujących pod egidą Ministerstwa w "Polskim Pawilonie", łącznie z Ministerstwem, jest ok. 10. Pozostałych, głównie prywatnych firm reprezentujących Polskę - 16.
Znalazło się wśród nich m.in. kilka firm oferujących części zamienne do silników i urządzeń okrętowych. Mamy w tej grupie też małe stocznie remontowe i stocznie "bez doków" zajmujące się remontami przy nabrzeżach portowych i podczas rejsów statków. Jest także firma Globaltic Marine z Gdyni, zajmująca się głównie przebudowywaniem i wyposażaniem małych statków oraz stocznia remontowa Navikon Shiprepair Yard ze Świnoujścia, zajmująca się także czasami budową niewielkich doków pływających. Polskę reprezentuje na tegorocznych targach Posidonia także m.in. wielobranżowa firma inżynieryjna Bota Technik z Gdyni. Pokaże się koło Aten także jeden z wiodących w świecie producentów okien i iluminatorów okrętowych Bohamet i znaczący w świecie producent wyposażenia pokładowego - Towimor. Obecna jest także - jak zawsze od wielu lat - Gdańska Stocznia Remontowa SA.

Na targach Posidonia prezentowane są najnowsze innowacje pojawiające się na rynku stoczniowym. Od 2014 roku wystawa obejmuje również ekspozycję części zamiennych, akcesoryjnych, a także usługi związane z sektorem rozruchowym.

Temu międzynarodowemu wydarzeniu niezmiennie towarzyszy szereg wydarzeń, tj. jak takich jak konferencje, seminaria, warsztaty, regaty czy impreza biegowa.

Organizatorem jest Ministerstwo Spraw Morskich i Polityki Wyspiarskiej, Unia Greckich Armatorów oraz Grecka Izba Żeglugowa, przy wsparciu miasta Pireus oraz greckiej komisji współpracy w zakresie żeglugi morskiej.

Link do strony: posidonia-events.com

rel (MGMiŻŚ), AL, PBS (Portal Morski)

1 1 1 1

Newsletter