Inne

Wärtsilä przejęła Transas, firmę stosującą nowoczesne rozwiązania technologiczne z siedzibą w Wielkiej Brytanii, a wywodzącą się pierwotnie z Rosji (nazywaną kiedyś nawet "rosyjskim Microsoftem branży morskiej").

Transas to światowy lider w dziedzinie rozwiązań nawigacji morskiej, które obejmują zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie - kompletne systemy na mostku, produkty cyfrowe i mapy elektroniczne. Jest również liderem w dziedzinie profesjonalnych usług szkoleniowych i symulacyjnych oraz systemów sterowania ruchem statków.

Wärtsilä przewiduje bezpieczną, inteligentną i opartą na chmurze przyszłość poprzez rozwój aplikacji wykorzystujących sztuczną inteligencję.

Obecnie Transas osiąga roczne obroty netto w wysokości około 140 mln euro i zatrudnia około 1000 osób pracujących w 22 biurach na całym świecie. Zostaną one włączone do działalności firmy Wärtsilä w zakresie rozwiązań morskich. Oczekuje się, że duża baza inżynierów oprogramowania odegra kluczową rolę w rozwoju inteligentnych produktów i platformy cyfrowej Wärtsilä.

AL, rel (Wärtsilä) 

1 1 1 1

Newsletter