Inne

W dniach 10-12 listopada 2017 roku Katowice były miejscem drugiej edycji Śląskich Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA.

Najpiękniejsze jachty, luksusowe łodzie motorowe, najszybsze skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny podziwiano w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, położonym w sercu Katowic. Łącznie swoją ofertę na II Śląskich Targach Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA 2017 zaprezentowało 200 wystawców. Licznie odwiedzający targi śląscy entuzjaści sportów wodnych i jeszcze liczniejsze grono entuzjastów rekreacji mogło podziwiać setkę jachtów i łodzi.

Nie zabrakło nowości krajowych, jak i premier światowych. Amatorzy żeglowania turystycznego po śródlądziu mogli obejrzeć w Katowicach Antilę 24.4, tegorocznego laureata Gwoździ Targów Wiatr i Woda w Katowicach oraz Maxusa evo 24  wielokrotnego już zdobywcę laurów. 

Tegorocznym Targom WIATR i WODA w Katowicach towarzyszyło dwudniowe forum technologiczne Marine Industry Forum, pierwsza tego typu w Polsce impreza B2B (business to business), skierowana do przedstawicieli przemysłu jachtowego podczas, której przedsiębiorcy z branży mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi technologiami i materiałami stosowanymi w produkcji jachtów i łodzi na świecie, badaniami uczelni i instytutów naukowych z Polski i zagranicy a nawet studenckimi wynalazkami prezentowanymi w strefie start-up. 

Tekst + fot.: Bohdan Sienkiewicz

1 1 1 1

Newsletter