Inne

Już tylko dwa dni zostały do zakończenia międzynarodowego plebiscytu National Geographic, którego laureat zdobędzie tytuł Poszukiwacza Przygód Roku 2015. Kajakarz z Polic Aleksander Doba jest jedynym (i pierwszym w historii) Polakiem nominowanym do tej nagrody. O wygranej zdecydują internauci.

Głosować można codziennie - to oznacza, że każdy może jeszcze oddać dwa głosy na naszego rodaka. A może nawet trzy - termin upływa o godz. 24.00 w nocy z soboty na niedzielę, ale według czasu amerykańskiego (chodzi o EST, czyli Standardowy Czas Wschodni). Względem naszego jest on opóźniony o 6 godzin, czyli jeśli dziś ktoś wstał przed godz. 6 rano i zagłosował, wciąż ma dwa głosy do dyspozycji.

Aleksander Doba został doceniony przez National Geographic za przepłynięcie kajakiem Atlantyku z Europy do Stanów Zjednoczonych przy wykorzystaniu tylko siły własnych rąk. Policzanin, który miał wtedy 67 lat, pokonał ocean w najszerszym miejscu - z Lizbony do New Smyrna Beach na Florydzie. Wyprawa trwała ponad pół roku.

Do nagrody „Adventurer of the Year” nominowanych jest 10 podróżników z całego świata, którzy w 2014 r. dokonali jakiegoś niezwykłego wyczynu. Na Aleksandra Dobę można głosować na: http://adventure.nationalgeographic.com

(jps)

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter