Inne
Ekipa Politechniki Gdańskiej zajęła pierwsze miejsce na Międzynarodowych Regatach Łodzi Napędzanych Energią Słoneczną Solar Challenge 2010 w Holandii.

Łódź słoneczna Energa Solar na trasie regat w Holandii
(© WOIO PG)

Łódź Energa Solar z napędem elektrycznym, zasilana energią z ogniw słonecznych, zaprojektowali i zbudowali studenci z Koła Techniki Okrętowej Korab i młodzi naukowcy.

Po tygodniu ciężkiej walki dwuosobowa łódka zwyciężyła zawody, pokonując dystans 220 km. Sternikiem łodzi przez cały czas był Wojciech Leśniewski, asystent na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa. - W regatach Solar Challenge startowaliśmy po raz piąty - mówi dr inż. Wojciech Litwin, adiunkt z WOiO PG.

- Zbudowaliśmy nową łódź z wykorzystaniem najnowszych technologii, dotyczy to konstrukcji kadłuba, układu napędowego i zasilania energią słoneczną. Pomogli nam specjaliści z Centrum Techniki Okrętowej, projektując śrubę napędową.


Jacek Sieński
0 szkoda
szkoda waszego wysiłku - w tuskolandzie tego nie wykorzystacie. przemysł okrętowy zaorany wyrwany z korzeniami. w ustach genszeka tuska jest to przykład sukcesów jego rządu
13 lipiec 2010 : 11:12 realista Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 ad Tuska teamu...
zaraz PO dojsciu do władzy 1-sze co zrobili
to zlikwidowali Urzad Gosp.Morskiej a Bronus przeciez byl Prezesem Ligi Morskiej i Rzecznej,na ktorej 100 tys. podpisow drzewiej wjechal do parlamentu...
16 lipiec 2010 : 21:47 kat Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter