Bezpieczeństwo, Granice

Po przekazaniu ostatniego morskiego śmigłowca Anakonda zmodernizowanego do wersji W-3WARM wszystkie maszyny W-3 lotnictwa morskiego są w jednolitym wariancie – poinformowało w piątek Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Ostatnia zmodernizowana Anakonda wylądowała w macierzystej 43. Bazie Lotnictwa Morskiego, powracając z zakładów PZL Świdnik, w których była modernizowana. Tym samym wszystkie osiem śmigłowców W-3 lotnictwa morskiego prezentuje jednolity wariant wyposażenia W-3WARM – podało DGRSZ na stronie internetowej.

Anakondy zmodernizowane do wersji W-3WARM wyposażono m.in. w cyfrowy system sterowania silnikami FADEC, nowe wyposażenie ratownicze, w tym nową wyciągarkę umożliwiającą podnoszenie dwóch osób i kosz do podejmowania poszkodowanego, nowe kamery termowizyjne sprzężone z reflektorami. Kamery, pracujące także w podczerwieni, pozwalają nagrywać przebiegu akcji, co można wykorzystać przy dochodzeniach lub do celów szkoleniowych. Śmigłowce otrzymały również system automatycznej identyfikacji jednostek pływających AIS, który usprawnia prowadzenie ewakuacji z pokładów statków.

Śmigłowiec, którego załoga liczy do pięciu osób: dowódcy, drugiego pilota, technika pokładowego, ratownika i lekarza, może zabrać do ośmiu rozbitków.

Pierwszy kontrakt na doprowadzenie morskich W-3 do jednolitej wersji Inspektorat Uzbrojenia MON i PZL-Świdnik podpisały w 2014 r.

autor: Jakub Borowski

+6 ......
Pierwszy kontrakt...... Inspektorat Uzbrojenia MON i PZL-Świdnik podpisały w 2014 r.
Ostatnia zmodernizowana Anakonda (ósma) wylądowała w macierzystej 43. Bazie Lotnictwa Morskiego, powracając z zakładów PZL Świdnik. Kwiecień 2020. Tempo zaiste olimpijskie.
25 kwiecień 2020 : 11:02 maciek2 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-4 paszoł won trolu
kierunek kreml, won!
25 kwiecień 2020 : 19:07 wanda jednoroska Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 zaproszenie ?
Zaprasza mnie Pani do siebie ?
26 kwiecień 2020 : 11:01 maciek2 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 Bl
Nie masz pojecia a komentujesz, nie wiesz kiedy pierwsza Anakoda zoastała dostarczona do PZL i kiedy wróciła.
27 kwiecień 2020 : 09:46 Bl Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 nie...
Bl, mam rozumieć, posiadasz wiedzę , że kontrakt podpisano w 2014 a pierwsza Anakonda została dostarczona...kiedy ? podpisujesz kontrakt, zaczynasz robotę. Chyba, że Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych panują inne zwyczaje. Nie byłoby w tym nic dziwnego...... pod światłym kierownictwem Antoniego i jego Misia.
27 kwiecień 2020 : 11:12 maciek2 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter