Porty, logistyka

W celu ukończenia budowy gazociągu Nord Stream 2 podejmowane są maksymalne wysiłki, termin ukończenia zależy jednak od wielu czynników - oświadczyła w piątek szefowa Gazprom Eksportu Jelena Burmistrowa. Gazprom Export to eksportowe ramię rosyjskiego koncernu Gazprom.

Terminy ukończenia budowy gazociągu zależą od mnóstwa czynników, w tym od cech technicznych statków, w tym pomocniczych oraz sprzętu - powiedziała Burmistrowa. Wskazała także, że znaczenie mają warunki pogodowe w czasie prowadzenia prac przy morskim odcinku gazociągu.

Szefowa Gazprom Eksportu oceniła, że polemika wokół gazociągu "jest bardzo upolityczniona". Mimo to - zapewniła - "podejmowane są maksymalne wysiłki w celu ukończenia tego projektu komercyjnego".

Departament Stanu USA opublikował we wtorek nowe wytyczne, które poszerzają sankcje amerykańskie nałożone na gazociąg. Restrykcje obejmować mają np. podmioty, które pomagałyby technicznie lub finansowo statkom układającym Nord Stream 2.

Rosyjsko-niemiecka magistrala jest gotowa w 94 procentach; jak podawał niedawno operator, ułożono dotąd 2300 km spośród łącznie 2460 km rur tworzących gazociąg.

Z Moskwy Anna Wróbel

+1 Fairplay polska.
Pewnie Rosja ruszy z dokańczaniem rurociągu a firmy Fairplay towage znowu będzie pomagać w tankowaniu statku układającego rurę, zastanawiałem się kiedy ktoś z zarządu Gazoportu Świnoujście wreszcie zareaguje na to i wyciągnie odpowiednie wnioski...
26 październik 2020 : 07:12 Jan Paweł. 222 | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter