Porty, logistyka

3 grudnia 2013 r. na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się XI Gala Pereł Polskiej Gospodarki, podczas której ogłoszono wyniki rankingu „Perły Polskiej Gospodarki”. Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. znalazł się na 51. miejscu w kategorii Duże Perły.

W trakcie Gali wręczoo statuetki dla najlepszych podmiotów gospodarczych, wyłonionych w rankingu. Tytuł „Perły Polskiej Gospodarki” przyznano w dwóch kategoriach: Wielkie Perły i Duże Perły. Wielką Perłą Polskiej Gospodarki zostały odznaczone Grupa Kapitałowa LPP S.A., Grupa Kapitałowa Cyfrowy Polsat S.A. oraz Totalizator Sportowy Sp. z o.o. Tytuł Dużej Perły otrzymały następujące przedsiębiorstwa: PETRAX Sp. z o.o., Wawel S.A. a także Zakłady Automatyki KOMBUS S.A.

Coroczny ranking jest efektem badań prowadzonych przez Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk i publikowanych przez redakcję Polish Market. Jest to jedyny w Polsce ranking jakościowy nie dokonywany na podstawie subiektywnych ocen. Poddane ocenie przedsiębiorstwa podzielone są na dwie grupy ze względu na wielkość przychodów rocznych z prowadzonej działalności gospodarczej. W kategorii „Wielkie Perły” występują firmy, których przychody roczne przekroczyły 1 mld zł, w kategorii „Duże Perły” występują firmy o przychodzie na poziomie od 100 mln do 1 mld zł.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. po raz piąty znalazł się na liście firm wyróżnionych „Dużą Perłą”. W ubiegłym roku znalazł się na 43 miejscu w kategorii „Duże Perły” oraz na 7 miejscu w kategorii Perły Sektora Infrastruktury, w roku 2011 zajął 54 pozycję w kategorii „Duże Perły”, w roku 2010 zajął 50 miejsce w kategorii „Duże Perły” oraz 11 miejsce w kategorii „Perły Sektora Infrastruktury”, natomiast w roku 2009 również znalazł się w rankingu w kategorii „Duże Perły”, uzyskując jednocześnie 6 miejsce w klasyfikacji „Perły Sektora Infrastruktury”.

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter