Offshore

Jak informuje portal BiznesAlert.pl, powołując się na dokument organizacji VoteWatch, kontrowersyjny projekt gazociągu z Rosji do Niemiec o nazwie Nord Stream 2 budzi kontrowersje już nie tylko w zachodnich stolicach, ale nawet w mateczniku prorosyjskiej polityki RFN, czyli w partii socjaldemokratycznej SPD. Przeciwko niemu zagłosowali parlamentarzyści z Austrii, Francji, Wielkiej Brytanii i Włoch, co jest sukcesem przeciwników projektu.

Nowy gazociąg ma być owocem współpracy konsorcjum Nord Stream 2, w którego skład wszedł Gazprom oraz europejskie: BASF, Engie, Shell, OMV i E.on. Rosjanie zachowali 50 procent akcji, rozdając po 10 procent partnerom. Plan zakłada budowę trzeciej i czwartej nitki połączenia gazowego przez Morze Bałtyckie, które pozwolą na podwojenie istniejącej przepustowości gazociągu Nord Stream do 110 mld m3 rocznie.

Więcej >>>

BiznesAlert.pl/Wojciech Jakóbik

0 Polityka i gospodarka głupcze
Skończył się sezon grzewczy. Podliczyłem koszty ogrzewania gazem. Okazało się, że za gaz zapłaciłem dwa razy większą kwotę, w stosunku do tej, którą zapłaciłby mieszkaniec Niemiec. Kto nas tak urządził (…)?
17 maj 2016 : 08:08 Leszek1 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter