Bezpieczeństwo, Granice

Malta zgodziła się w niedzielę na zejście na ląd 65 imigrantów uratowanych w piątek przez statek Alan Kurdi humanitarnej organizacji niemieckiej, ale osoby te zostaną przeniesione do innych krajów Unii Europejskiej.

Malta prowadziła w niedzielę rozmowy w tej sprawie z Unią Europejską i Niemcami, zastrzegając, że przyjmie statek pod warunkiem, że uratowani imigranci opuszczą wyspę. Nie zostało sprecyzowane, dokąd mają się z Malty udać.

Ponadto Malta wynegocjowała, że różne kraje UE przyjmą także 29 imigrantów uratowanych przez maltańską straż przybrzeżną.

Alan Kurdi znajduje się na wodach maltańskich. Wcześniej władze Włoch nie zezwoliły na jego przybicie do brzegów włoskiej Lampedusy.

Spośród 65 imigrantów, którzy znajdują się na pokładzie, trzech potrzebuje opieki medycznej - podała na Twitterze niemiecka organizacja pozarządowa.

Imigrantów uratowano w piątek koło wybrzeży Libii. 

klm/ mc/

+1 Nastepna dostawa
Dalej zabawa w kotka i myszke,bez komentarza!!
08 lipiec 2019 : 05:20 Stary kolejarz Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 skąd taka różnica?
Jak kilkunastu facetów jedzie 9-cio osobowym busem ,na dostawianych krzesełkach,do roboty(podkreślam do roboty)w okolice Grójca zrywać jabłka,to po zatrzymaniu przez policję nie mogą już kontynuować podróży.Gdy kilkudziesięciu ludzi płynie przez morze nie przystosowanym do tego celu statkiem do Europy po socjal(podkreślam socjal),to po zatrzymaniu przez policję ,w asyście tejże,są transportowani do wygodnego(w odróżnieniu od bezpiecznego)portu europejskiego.
08 lipiec 2019 : 06:27 hihi Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 "podała na Twitterze niemiecka organizacja pozarządowa"
Tu jest klucz do Twojej zagadki.
08 lipiec 2019 : 08:54 NaMorzyn Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Totalna bzdura
Czemu nie wiozą ich do Arabii Saudyjskiej, ZEA,Jordanii, Iranu to bardzo bogate kraje z ich religią. Przwódcy europejscy doprowadzą nas do zagłady. Nie klimat.
08 lipiec 2019 : 09:20 European Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter