Porty, logistyka

Ryszard Warzocha nie jest już prezesem Zarządu Portów Szczecin-Świnoujście. We wtorek przed posiedzeniem rady nadzorczej złożył rezygnację. Do czasu następnego konkursu zastąpi go Krzysztof Sadowski, obecny członek zarządu ds. rozwoju portów.

Warzocha nie podał powodów decyzji. Wiadomo jednak, że wpływ na nią miała opisana przez nas sprawa udziałów w spółce prawa handlowego jakie Warzocha posiadał w czasie kandydowania na prezesa portu.

Zgodnie z prawem informację o udziałach powinien podać w specjalnym oświadczeniu, które składali kandydaci na prezesa zarządu portu.

"Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA informuje, że z dniem 3 grudnia 2013 Pan Ryszard Warzocha złożył rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu Spółki. Decyzją Rady Nadzorczej określono dwuosobowy skład Zarządu. Kompetencje Prezesa Zarządu powierzono Panu Krzysztofowi Sadowskiemu - Wiceprezesowi ds. Rozwoju Portów" - informuje w specjalnym komunikacie Aneta Szreder-Piernicka z biura prasowego Zarządu Portów Szczecin i Świnoujście.

2 tygodnie temu na łamach głosu pisaliśmy o sprawie Ryszarda Warzochy w artykule: Tajemnica prezesa Zarządu Portów Szczecin-Świnoujście

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter