Stocznie, Statki

Andrzej Strzeboński nie jest już prezesem Stoczni Szczecińskiej – informuje Radio Szczecin. Decyzję podjęto na czwartkowym posiedzeniu Rady Nadzorczej. Do 31 maja zastąpi go Małgorzata Jacyna-Witt, radna PiS i kandydatka Zjednoczonej Prawicy do europarlamentu w okręgu zachodniopomorsko-lubuskim.

11 kwietnia br. ukonstytuowana została rada nadzorcza Stoczni Szczecińskiej - poinformowały służby prasowe w oświadczeniu. Rada dokonała wyboru Małgorzaty Jacyny-Witt na swego przewodniczącego, na wiceprzewodniczącego rady wybrano Łukasza Stackiewicza, natomiast Pawłowi Kamińskiemu powierzono obowiązki sekretarza rady. Artur Nojszewski pełni rolę członka rady.

Na tym samym posiedzeniu decyzją rady z dniem 11 kwietnia br. odwołany został dotychczasowy zarząd w osobach prezesa Andrzeja Strzebońskiego i wiceprezesa Marka Bączkowskiego (wybrany na kolejną, trzyletnią kadencję w maru br.).

Oświadczenie Stoczni Szczecińskiej sp. z o.o.

"Na posiedzeniu w dniu 11 kwietnia br. ukonstytuowana została Rada Nadzorcza Stoczni Szczecińskiej sp. z o.o. Działając na podstawie § 30 ust. 1 i 3 Umowy Spółki Rada dokonała wyboru Małgorzaty Jacyny-Witt na swego przewodniczącego. W oparciu o § 30 ust. 1 i 3 w zw. z § 27 ust. 1 Umowy Spółki na wiceprzewodniczącego Rady wybrano Łukasza Stackiewicza, natomiast Pawłowi Kamińskiemu powierzono obowiązki sekretarza Rady. Artur Nojszewski pełni rolę członka Rady. Na tym samym posiedzeniu decyzją Rady na podstawie § 37 ust. 2 w zw. z § 22 ust. 3 pkt 1 Umowy Spółki z dniem 11 kwietnia 2019 odwołany został dotychczasowy Zarząd w osobach prezesa Andrzeja Strzebońskiego i wiceprezesa Marka Bączkowskiego.

Działając na podstawie § 22 ust. 3 pkt 3 w zw. z § 24 Umowy Spółki Rada Nadzorcza delegowała Małgorzatę Jacynę-Witt do czasowego wykonywania czynności Członka Zarządu Spółki od dnia 11 kwietnia do 31 maja br. oraz powierzyła jej pełnienie funkcji Prezesa Zarządu. Uchwała weszła w życie z dniem podjęcia.".

Do historycznej nazwy Stocznia Szczecińska powrócono w połowie października ub.r. Wcześniej zakład funkcjonował pod nazwą Szczeciński Park Przemysłowy. Powołany on został do zarządzania aktywami po zlikwidowanej Stoczni Szczecińskiej Nowa. Park zarządzał 45 ha z najważniejszą infrastrukturą stoczniową: halami produkcyjnymi, pochylniami, nabrzeżem i suwnicami.

Produkcję w Stoczni Szczecińskiej Nowa wstrzymano w styczniu 2009 r., ponieważ Komisja Europejska uznała, że udzielona wcześniej stoczniom w Gdyni i Szczecinie przez polski rząd pomoc publiczna była niezgodna z unijnym prawem. Majątek stoczni sprzedano, a pracowników zwolniono.

AL, Radio Szczecin, PAP

Fot.: Piotr B. Stareńczak

+28 Stocznia
Czy to ta pani od stolarki okiennej i pokryc dachowychj? to teraz beda zamowienia na bulaje dla stoczni !
12 kwiecień 2019 : 10:18 stary kolejarz | Zgłoś
+23 ta właśnie ...
Nasuwa się pytanie, czego jeszcze nie rozwaliła ta nasza czołowa, zachodniopomorska bizneswoman
12 kwiecień 2019 : 11:12 grzegorzp | Zgłoś
+27 Nowa prezes i stara stępka.
To się stępka promu ucieszy, kolejny prezes, a ona nadal w spokoju dożywa swych dni na pochylni. Dobrze jej tam.
12 kwiecień 2019 : 15:35 Jato | Zgłoś
+24 dojna zmiana
dojna zmiana rusza do roboty
12 kwiecień 2019 : 15:39 Rob | Zgłoś
+22 hahaha
W reaktywowanej stoczni jest/było już więcej prezesów niż wybudowanych statków. Pewnie liczba prezesów będzie się zwiększać w przeciwieństwie do wybudowanych jednostek.
12 kwiecień 2019 : 16:40 Piotr M | Zgłoś
+21 Nowa Prezes Nowy Statek Nowa Stepka
Przeciez trzeba bylo zwolnic starego prezesa aby bylo kogo obciazyc za prak postepu przy budowie superpromu ;-)))
Koledzy ze Szczecina prosze sprawdzic czy na pochylni jest jeszcze stepka promu czy tez ja zwolnili i wyminili na inna ;-))
12 kwiecień 2019 : 18:11 KiKI | Zgłoś
+7 .
Warto uzupełnić tę informację. Małgorzata Jacyna-Witt prowadzi firmę handlującą oknami. To jej główne doświadczenie biznesowe. Jako członek rady nadzorczej miesiąc wcześniej pozytywnie skwitowała poprzedni zarząd Stoczni Szczecińskiej i powołała go na kolejną kadencję. Po miesiącu pozytywnie oceniony zarząd został odwołany bez jakiegokolwiek uzasadnienia tej decyzji
Wcześniej Małgorzata Jacyna-Witt była przewodniczącą rady nadzorczej Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia" SA. Zanim ją odwołano zdążyła podpisać decyzję o odwołaniu prezesa tej spółki. Nowego powoływano przez pół roku.
15 kwiecień 2019 : 05:23 . | Zgłoś
+11 Cyrk czy kabaret
zapłacę 50 złotych i będę mógł wyjść. Z tego cyrku-bagna nie da się wyjść..Może powołać min. Brudzińskiego.?
Ile lat komuniści potrzebowali aby uruchomic seryjną budowe statków..?? Odpowiem 3 słownie trzy.
Ile lat mineło jak postanowiono o budowie Promu dla PŻB.. ponad TRZY..
15 kwiecień 2019 : 05:44 r.p.1 | Zgłoś
+6 stos już ułożony, skazańcy wskazani..
teraz pora na lincz, bo to oni narozrabiali. W wa-wie wszytko było jak należy, minister G. dwoił się i troił, a tu taka niesubordynacja resortu. Przecież prom miał tu się sam budować, dali przecież zielone światło. Prawda jest jednak z goła inna: te promy nie miały być zbudowane! Bo za co??? "lud już widać zapomniał, że został oszukany prawie 4 lata tamu. Nie tylko na nauczycieli nie ma. Nie ma też kwoty wolnej od podatku dla każdego 8000 zł, nie ma lekarzy i stomatologów w każdej szkole, żłobków i przedszkoli, VAT-u 22%, rozwiązania problemu kredytów frankowych, 3000 km nowych autostrad, 3 milionów mieszkań po 2500 zł za metr, miliona samochodów elektrycznych. Nie ma pieniędzy na inwestycje, innowacje w przemyśle, służbę zdrowia i leki ratujące życie, bezpłatne leki dla seniorów, podwyżkę rent i emerytur, dla niepełnosprawnych.
Gdzie są te obiecane helikoptery, czołgi, samoloty, okręty czy słynne drony? "
15 kwiecień 2019 : 18:50 premium | Zgłoś
+5 i to jest ważny przekaz dla ciemnego ludu
Partia pryncypialnie rozlicza nieudaczników, tu się premier i ministry starały, a taki Strzeboński (niby nasz, ale dywersant) sabotował odbudowę przemysłu okrętowego i proma nie budował. Przed wyborami, ciemny lud już wie, że partia rozliczy grzeszników, i nie ważne, że maja legitymacje partyjne w kieszeni....
15 kwiecień 2019 : 19:14 grzegorzp | Zgłoś
+1 Gdzie?? Kiedy??
Jak myślicie , która firma przgarnie byłego prezesa? On przecież tak świetnie gospodarzył w SPP.
25 kwiecień 2019 : 18:07 Henryk D. K-1 | Zgłoś
0 wiernosc w domu I zagrodzie
ALE JA JESTEM TO I TAK ZA DUZO
09 styczeń 2020 : 14:16 kon only | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4211 4.5105
EUR 4.6616 4.7558
CHF 4.6132 4.7064
GBP 5.4337 5.5435

Newsletter