Stocznie, Statki

Jutro, tj. 14 sierpnia wyjątkowo przy Nabrzeżu Pomorskim na Skwerze Kościuszki w Gdyni zacumuje statek pasażerski Astor pływający pod banderą Wysp Bahama.

Statek o długości 176,5 m i szerokości 23 m został zbudowany w 1987 roku w niemieckiej stoczni w Kilonii. Astor przyjmuje na swój siedmiopiętrowy pokład około 600 pasażerów. Natomiast aż 300-osobowa załoga, zapewnia podczas rejsów wszystkim pasażerom wysoki standard obsługi i komfortu. Powitanie statku uświetni występ orkiestry Pstrong oraz pokaz tamburmajorek.

Wizyta wycieczkowca przy Nabrzeżu Pomorskim na Skwerze Kościuszki będzie znakomitą okazją do odwiedzenia samego Portu Gdynia, który zaprasza mieszkańców oraz turystów w godzinach 10:00-15:00 do swojego firmowego stoiska, umieszczonego przy statku, gdzie m.in. prezentowane będą różnego rodzaju atrakcje dla dzieci i nie tylko. Na pewno wielkie zainteresowanie wzbudzi zabawa w budowę prawdziwego portu. Można będzie również skorzystać z foto-budki i zrobić sobie zdjęcie na tle statku Astor.

Wizyty pasażerskich statków w Porcie Gdynia to tradycja, a zarazem wielki prestiż dla miasta oraz portu. Z wizyt  „pływających hoteli” wynika olbrzymia korzyść nie tylko dla miasta oraz gdyńskiego portu, ale również dla całego Pomorza. Wydatki samych tylko załóg statków wycieczkowych, odwiedzających Port Gdynia w tym sezonie, szacowane są na kwotę około 900 tysięcy euro.

Port Gdynia zajmuje pozycję najważniejszego i najbezpieczniejszego polskiego portu pasażerskiego, przyjmującego od wielu lat największe wycieczkowce pływające po Bałtyku. ZMPG SA prowadzi systematyczne działania na rzecz rozwoju bałtyckiej żeglugi wycieczkowej, poprzez promocję portu oraz, w głównej mierze, atrakcji turystycznych Gdyni i całego Pomorza.

Tegoroczny sezon statków pasażerskich w Porcie Gdynia rozpoczął się 9 maja i trwać będzie do 19 października br.

rel (Port Gdynia SA)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2007 4.2855
EUR 4.4913 4.5821
CHF 4.6117 4.7049
GBP 5.2073 5.3125

Newsletter