Stocznie, Statki

Stocznia Wisła w Gdańsku dostarczyła, jako częściowo wyposażoną, kolejną zaawansowaną jednostkę rybacką Nordhavet dla odbiorcy norweskiego. Jednostka typu purse / danish seiner została przekazana norweskiej stoczni Larsnes Mek. Verksted AS.

Nordhavet został zaprojektowany jako wielofunkcyjny statek rybacki służący zarówno do połowów klasyczną okrężnicą, jak również jako tzw. duński sejner. Połów, po odpompowaniu z sieci, składowany jest w jednym z siedmiu tzw. zbiorników RSW (ang. refrigerated sea water) o łącznej pojemności 490 m³, wypełnionych schłodzoną wodą morską, co gwarantuje zachowanie wysokiej jakości finalnego produktu. 

Statek, o długości 43,15 m i szerokości 9,25 m będzie operował w niezwykle trudnych warunkach, jakie panują na Morzu Norweskim i Morzu Barentsa. 

Jednostka o numerze budowy NB59, w wysokim stopniu wyposażona opuściła Stocznię Wisła w poniedziałek, 13 bm. i jest aktualnie w drodze do Larsnes Mek. Verksted AS w Norwegii, gdzie nastąpi montaż ostatnich urządzeń, rozruchy, próby morskie oraz finalne przekazanie statku armatorowi.

Stocznia Wisła Sp. z o.o. specjalizuje się w budowie statków o małym i średnim tonażu, w tym statków rybackich, badawczo-szkoleniowych, towarowych. Jako jedyne polskie przedsiębiorstwo posiada referencje w projektowaniu i dostarczaniu jednostek rybackich na wody tropikalne. Ponadto spółka specjalizuje się w budowie i dostawie kompletnych wielkogabarytowych modułów statkowych na supernowoczesne jednostki pasażerskie (cruiser) budowane w stoczniach na terenie Niemiec i Finlandii.

rel (Stocznia WISŁA)

Fot.: Stocznia WISŁA

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter