Porty, logistyka

Niebawem zakończy się tegoroczny sezon zawinięć statków pasażerskich do Portu Gdynia. Do tej pory miasto odwiedziło niemal 93 tys. pasażerów. Do końca sezonu ma zawinąć jeszcze sześć jednostek.

Trwający sezon wycieczkowy jest bardzo ważny dla Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA z punktu widzenia przyszłości tego rynku. W ramach rozwoju oferty dla armatorów statków wycieczkowych, podjęto szereg działań mających poprawić zainteresowanie portem wśród turystów oraz armatorów. W ramach tych działań, w czerwcu br., w Porcie Gdynia przyjęte zostały jednocześnie dwa statki wycieczkowe. Pierwszy z nich zacumował przy nabrzeżu Stanów Zjednoczonych, które było w przeszłości wykorzystywane do obsługi ruchu wycieczkowego, drugi zaś zagościł przy nabrzeżu Francuskim, które jest obecnie podstawowym miejscem zawijania tych statków. Obsługa obu jednostek przebiegała sprawnie i bez zakłóceń, co potwierdza duży potencjał regionu do obsługi zwiększonego ruchu turystycznego.

Nowością było również przyjęcie statku Astor przy nabrzeżu Pomorskim, usytuowanym w ścisłym centrum miasta Gdynia. Nabrzeże to, na którym w przeszłości gościły już mniejsze statki wycieczkowe, jest bardzo atrakcyjne. Dobra organizacja oraz współpraca z Urzędem Miasta pozwoliły na sprawną obsługę zarówno mieszkańców, turystów, pasażerów statku, jak i samej jednostki.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia SA podejmuje również nieustanne działania promujące atrakcyjność regionu Pomorskiego poprzez udział w różnego rodzaju targach i konferencjach oraz bieżący kontakt z liniami wycieczkowymi.

rel (Port Gdynia SA)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4956 4.5864
EUR 4.6217 4.7151
CHF 4.7769 4.8735
GBP 5.4572 5.5674

Newsletter