Porty, logistyka

Niemieckie przedsiębiorstwo Hamburger Hafen und Logistik AG (HHLA) przejmuje największego operatora terminalu Transiidikeskuse AS (Transit Center AS) w Estonii. Umowę podpisano 26 marca.

Nowa spółka zależna zostanie przydzielona umownie i organizacyjnie firmie HHLA International GmbH. Dzięki temu HHLA będzie liderem na rynku w zakresie obsługi kontenerów w Porcie Muuga, położonym w pobliżu estońskiej stolicy – Tallina. Od 2005 roku HHLA operuje także terminalem kontenerowym w Odessie na Ukrainie.

- Estonia jest jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek w Europie i pionierem w dziedzinie cyfryzacji. Dlatego z przyjemnością integrujemy Transiidikeskuse AS z HHLA – przyznała w komunikacie HHLA Angela Titzrath, prezes zarządu HHLA. - Jednym z priorytetów HHLA jest międzynarodowy rozwój, czego przykładem jest właśnie finalizowanie tej umowy. Wchodzimy tym samym na obiecujący rynek regionalny i z potencjałem, dzięki pozycji geograficznej, a także ze względu na Nowy Jedwabny Szlak. Hamburg i Tallin, jako miasta niegdyś hanzeatyckie, mają długą historię, do której HHLA dodaje teraz nowy rozdział – dodała.

Angela Titzrath zaznaczyła także, że operator będzie wzmacniać pozycję portu w Hamburgu, inwestując w urządzenia i technologie. – Jesteśmy firmą z siedzibą w Hamburgu, obecną w Europie i działającą globalnie.

Port Muuga jest największym portem w Estonii i znaczącym w regionie Morza Bałtyckiego. Ma powierzchnię około 525 ha, 29 nabrzeży o łącznej długości 6,4 km i maksymalną głębokość 18 m, co czyni go jednym z najgłębszych portów nad Morzem Bałtyckim.

Czytaj także: HHLA podsumowuje miniony rok

AL, rel (HHLA)

Fot.: Transiidikeskuse AS

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5747 4.6671
EUR 4.6511 4.7451
CHF 4.7981 4.8951
GBP 5.5199 5.6315

Newsletter