Offshore

Lotos przesuwa szacowany termin rozpoczęcia wydobycia ropy ze złoża na norweskim szelfie na czwarty kwartał 2021. Grupa Lotos z powodu wpływu pandemii wirusa SARS-CoV-2 przesuwa szacowany termin rozpoczęcia wydobycia ropy naftowej ze złoża YME na czwarty kwartał 2021 - poinformowała spółka w komunikacie. 

Lotos poinformował w komunikacie, że w rezultacie pandemii wirusa SARS-CoV-2 pojawiły się okoliczności, które uniemożliwiają rozpoczęcie wydobycia ze złoża Yme w dotychczas zapowiadanym terminie, czyli w czwartym kwartale 2020 roku.

Czas trwania przebudowy platformy Maersk Inspirer, która zgodnie z Planem Zagospodarowania Złoża będzie służyła wydobyciu węglowodorów na Yme ulegnie istotnemu wydłużeniu w następstwie zarządzenia władz norweskich, które skutkuje koniecznością rezygnacji z pracowników pochodzących spoza Norwegii - napisano w komunikacie.

W tych okolicznościach Lotos szacuje rozpoczęcie wydobycia ropy naftowej ze złoża Yme na czwarty kwartał 2021 roku.

Grupa Lotos w norweskim złożu Yme ma przez swoją spółkę zależną w Norwegii 20 proc. udziałów. Zgodnie z planem zagospodarowania złoża wydobycie ma sięgać 5000 baryłek dziennie dla udziału Lotosu.

Platforma samopodnośna Mærsk Inspirer została zbudowanya w 2004 r. i przebudowana w 2007 r. w celu zapewnienia jej podwójnej jednoczesnej funkcjonalności wiertniczej i wydobywczej na potrzeby pola Volve dla firmy Statoil. Kontrakt ten został zakończony na początku 2017 r. po 10 latach udanej eksploatacji dla firmy Statoil. Pod koniec 2017 roku platforma była jedyną na Morzu Północnym mobilną jednostką wiertniczą oferująca jednocześnie możliwość wydobycia, oferując klientom elastyczność i niższe koszty ogólne.

Według kontraktu na wiercenia i wydobycie na złożu Yme prace platformy pierwotnie (według informacji z końca 2017 r.) miały się rozpocząć w IV kwartale 2019 roku.

PAP, PBS (PortalMorski.pl)

Konfiguracja pola Yme
Platforma samopodnośna wiertniczo-wydobywcza Maersk Inspirer
Platforma samopodnośna wiertniczo-wydobywcza Maersk Inspirer
Platforma samopodnośna wiertniczo-wydobywcza Maersk Inspirer - wizualizacja
Platforma samopodnośna wiertniczo-wydobywcza Maersk Inspirer - wizualizacja
Platforma samopodnośna Maersk Inspirer w miejscu obecnego remontu w Egersund - wizualizacja.
Platforma samopodnośna Maersk Inspirer podczas holowania
Platforma samopodnośna Maersk Inspirer
Platforma samopodnośna Maersk Inspirer w suchym doku
Platforma samopodnośna Maersk Inspirer
Platforma samopodnośna Maersk Inspirer
Platforma samopodnośna wiertniczo-wydobywcza Maersk Inspirer
Platforma samopodnośna Maersk Inspirer
Konfiguracja pola YmePlatforma samopodnośna wiertniczo-wydobywcza Maersk InspirerPlatforma samopodnośna wiertniczo-wydobywcza Maersk InspirerPlatforma samopodnośna wiertniczo-wydobywcza Maersk Inspirer - wizualizacjaPlatforma samopodnośna wiertniczo-wydobywcza Maersk Inspirer - wizualizacjaPlatforma samopodnośna Maersk Inspirer w miejscu obecnego remontu w Egersund - wizualizacja.Platforma samopodnośna Maersk Inspirer podczas holowaniaPlatforma samopodnośna Maersk InspirerPlatforma samopodnośna Maersk Inspirer w suchym dokuPlatforma samopodnośna Maersk InspirerPlatforma samopodnośna Maersk InspirerPlatforma samopodnośna wiertniczo-wydobywcza Maersk InspirerPlatforma samopodnośna Maersk Inspirer
0 ST3 U P A D Ł O !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Firma ST3 upadła , a tu ani słowa.
Dobrą linię obrała nasza PiSpartia.
02 kwiecień 2020 : 10:36 Henryk D. K-1 | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4724 4.5628
EUR 4.633 4.7266
CHF 4.7706 4.867
GBP 5.4757 5.5863

Newsletter