Rybołówstwo

Unia Europejska reformuje swoją "Wspólną Politykę Rybołówstwa". Zdaniem wielu fachowców uczestniczących w szczecińskiej konferencji, strategia obowiązująca dotychczas była spektakularną klapą.

Konferencję na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym zorganizował europoseł Marek Gróbarczyk. - Ile uda się teraz wynegocjować, na tyle będziemy mogli obronić wszystkie nasze interesy - uważa Gróbarczyk.

Rektor ZUT Włodzimierz Kiernożycki przyznaje, że rybactwo cieszy się coraz mniejszą popularnością. - Łączymy to bezpośrednio z ogólną sytuacją gospodarki morskiej - tłumaczył prof. Kiernożycki.

Do Szczecina przyjechał Grzegorz Hałubek, prezes Związku Rybaków Polskich. Nie szczędził gorzkich słów Brukseli i polskiemu rządowi.

- Mamy dowody, że inne kraje nadbałtyckie wielokrotnie przekraczają przyznane im kwoty połowowe, a Komisja Europejska nic z tym nie robi - mówił Hałubek. - Próbujemy być uczciwi i jednocześnie nasze upadające rybołówstwo jest przykładem wdrożenia chorego, unijnego prawa.

Według statystyk, Polacy są na końcu Europy pod względem ilości zjadanych ryb.

Andrzej Kutys

-21 Rybołówstwo!
Powinno być zlikwidowane na korzyć szerokiego rybactwa, co oznacza ochronę dzikich i wolnych ryb oraz odpowiednią hodowlę wszystkich, bałtyckich typów ryb. Uczelnie i instytuty rybackie nie powinny konserwować swojego zamulenia umysłowego lecz zająć się nowymi (innowacyjnymi), nie szkodzącymi środowisku, hodowlami ryb. Koniec plądrowania naturalnych zasobów!
21 wrzesień 2012 : 08:32 Guest | Zgłoś
+14 Ryby hodowlane to trucizna
Ryby hodowlane niczym nie różnią się od hodowli świń, są tak samo trujące jak wszystkie hodowane zwierzęta. Badania składu mięsa są skrzętnie ukrywane przed konsumentami, których truje się na masową skalę. Hodowców ryb powinno się zamykać w kryminałach jak morderców. Jak będziesz tu jeszcze dalej mącił to wywieszę na tym portalu amerykańskie badania porównawcze Scientist porównujące skład mi mięsa ryb hodowlanych i dzikich, wtedy pożałujesz, że się wogóle odezwałeś, matole.
21 wrzesień 2012 : 09:30 Guest | Zgłoś
-1 Tendencyjne badania
Te badania na które się powołujesz ,to lipa .Po pierwsze zrobione je bez udziału dzikiego łososia (Salmo salar ) tylko z pięcioma podgatunkami (czawycza, nerka, kiżucza, keta, gorbusza) . Po drugie próbek hodowlanego było 2 razy więcej. Wnioski przedstawione w amerykańskiej publikacji oparto na jednej serii pomiarów .Łososia badanego przez Amerykanów kupiono dwa lata temu, w czasie gorącej światowej debaty o dioksynach. Stwierdzono je w paszy dla bydła w Belgii, co doprowadziło do ostrej dyskusji, która miała także wpływ na hodowlę łososia. Niektórzy producenci norwescy zdążyli od tamtego czasu zastąpić mączkę rybną z odłowów atlantyckich surowcem z Chile i Peru. Spowodowało to ograniczenie zawartości dioksyn w mięsie łososia hodowlanego. Skoro badacze użyli próbek sprzed dwóch lat, to jest zrozumiałe, że uzyskane przez nich wyniki różnią się od bieżących danych prezentowanych przez instytucje europejskie. To tyle "niematole"
24 wrzesień 2012 : 05:51 Guest | Zgłoś
+1 Badania można powtórzyć
Unia europejska na dobre laboratoria, chcesz tego naprawdę?
24 wrzesień 2012 : 07:02 Guest | Zgłoś
+4 Jakie kobby za tobą stoi ?
Hodowcy łososia z Norwegii zainwestowali dziesiątki milionów w promocję swoich produktów na rynkach europejskich .Dofinansują wszystkich którzy będą lobbować ich towar . Normalne prawa rynku
22 wrzesień 2012 : 15:44 Guest | Zgłoś
+11 Rybie gówno z norweskich hodowli
Trudno mieć pretensje do naturalnych ryb że *****ą do wody.
21 wrzesień 2012 : 21:17 Guest | Zgłoś
+11 JUTRO ZEBRANIE ZWIĄZKÓW W USTCE
WYŚLIJCIE TAM KOGOŚ Z MÓZGIEM A NIE UNIJNYCH ŻEBRAKÓW ZA UNIJNYM SZMALEM.
23 wrzesień 2012 : 06:56 Guest | Zgłoś
+1 Trucizna w norweskich łososiach
[link usunięty]
23 wrzesień 2012 : 11:31 Guest | Zgłoś
+3 Kutry bez wartości
Kutry, które mają małe limity połowowe nie mają żadnej wartości, nikt nie kupi firmy, która jest deficytowa, takiego kutra nie da się również zastawić w banku w celu uzyskania kredytu. Polskie rybołówstwo polityką ministra Plocke, zostało okradzione z wartości jaką jest wartość rynkowa kutrów, zostało okradzione również z zysków, to jest koniec.
24 wrzesień 2012 : 08:11 Guest | Zgłoś
+1 jurek
JA CHĘTNIE KUPIĘ NAWET TE Z MAŁYM LIMITEM
12 grudzień 2013 : 20:46 Guest | Zgłoś
+5 ZEBRANIE W USTCE BEZ KIRSZLINGA I RADKOWSKIEGO
CI PANOWIE MAJĄ W DUPIE SWOICH CZŁONKÓW.
24 wrzesień 2012 : 13:28 Guest | Zgłoś
+6 program ,, zagłodzić dorsza
[link usunięty]
zagłodzić dorsza ,,, to jest plan wieloletni komisji europejskiej na bałtyku ,
24 wrzesień 2012 : 20:19 Guest | Zgłoś
+1 z innego portalu
Juz 29 września (w te sobote) wielki marsz w Warszawie pod haslem "OBUDŹ SIĘ POLSKO". Pokazmy w koncu nasze niezadowolenie z tego, ze bezrobocie rosnie, spoleczenstwo ubozeje, a rzadzaca "elyta" smieje sie z tego, nie robiac nic by nastapila poprawa, napychajac tylko wlasnie kieszenie. Koniec tego terroru! A czy sie skonczy juz teraz, zalezy tylko od nas. Nim bedzie za pozno... Przybywajcie wszyscy, niezależnie od poglądów politycznych, bo wszyscy tak samo zostaliśmy wyrolowani i oszukani!!!
263
28 wrzesień 2012 : 05:29 Guest | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.3589 4.4469
EUR 4.6016 4.6946
CHF 4.4852 4.5758
GBP 5.4425 5.5525

Newsletter