Żegluga

Finnlines, armator należący do Grimaldi Group, zamówił dwa statki typu ro-pax w stoczni China Merchants Jinling Shipyard (Weihai), wcześniej znanej jako AVIC Weihai.

Jednostki typu Superstar mają być dostarczone do 2023 roku. Jak podaje armator w komunikacie charakteryzować je będą m.in.: długość około 230 metrów, 5100 m linii ładunkowej i miejsca dla około 1100 pasażerów. Budowane z poszanowaniem w środowiska, będą posiadały najwyższą klasę lodową.

- Chcemy świadczyć naszym klientom usługi wysokiej jakości z poszanowaniem wszystkich aspektów dotyczących ochrony środowiska. Ta inwestycja ma na celu oszczędność energii i redukcję emisji, ale jednocześnie jest inwestycją na rzecz najwyższego komfortu pasażerów. Chcemy być liderem w rozwoju wysokiej jakości usług ro-ro i ro-pax w regionie Morza Bałtyckiego. Nasz trwający obecnie program budowy nowych jednostek o wartości 500 milionów euro zapewni naszym klientom usługi najwyższej jakości - mówi Emanuele Grimaldi, dyrektor generalny Finnlines.

Finnlines został założony w 1947 roku i jest teraz jednym z największych operatorów promowych w całej Europie. Swoje siedziby posiada w krajach Europy Wschodniej, jak i Zachodniej. Oferuje przewozy frachtowe w Europie Północnej oraz pasażerskie na Morzu Bałtyckim. Od roku 2006, Grimaldi Group jest największym akcjonariuszem Finnlines (50.7% udziałów). Do fińskiego operatora należą również Polfin Line, Trans-Russia Express oraz operator portu Finnsteve.

rel (Finnlines)

+5 A Szczecin?
W Szczecinie nie chcieli ich zbudować? :)))
08 styczeń 2020 : 16:43 Pelek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 Promy
Może i chcieli, ale jak stwierdzili eksperci od ministra Gróbarczyka, element stępki leżakującej na szczecińskiej pochylni absolutnie nie pasuje do projektu. Szkoda.
08 styczeń 2020 : 20:56 Andy Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+8 Projekt?
A na ch... komuś jakiś projekt. My już od lat budujemy promy w Szczecinie i nikt tam w życiu żadnego projektu nie widział.
08 styczeń 2020 : 21:47 Gryf Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1