Rybołówstwo

Kołobrzeska Grupa Producentów Ryb Sp. z o.o. pragnie serdecznie zaprosić osoby związane zawodowo z polskim rybołówstwem dorszowym na spotkanie dotyczące certyfikacji polskich połowów dorsza stada wschodniego w kontekście zasad i kryteriów Marine Stewardship Council (MSC). Celem spotkania jest przybliżenie ww. tematyki oraz zaproponowanie uczestnikom spotkania przyłączenia się do realizacji niniejszej operacji.

Jak informują przedstawiciele spółki, celem operacji realizowanej przez Kołobrzeską Grupę Producentów Ryb Sp. z o.o. wraz z trzema innymi organizacjami producenckimi, jest dokonanie pełnej oceny (full assessment) polskiego bałtyckiego rybołówstwa dorszowego na stadzie wschodnim w oparciu o zasady i kryteria ustanowione przez Marine Stewardship Council. Chodzi tu o proces pełnej certyfikacji polskich połowów dorsza stada wschodniego w kontekście zasad i kryteriów Marine Stewardship Council (MSC).

Projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach środka 3.4. Rozwój nowych rynków i kampanie promocyjne Program Operacyjny "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013".

Uzyskanie certyfikacji połowów dorsza stada wschodniego jest ważnym elementem odpowiedzialnego rybołówstwa, a także zagwarantowaniem preferowanego dostępu do rynku w stosunku do połowów niecertyfikowanych. Jest także ważnym elementem konkurencyjności z połowami rybaków szwedzkich, duńskich i niemieckich, których połowy są certyfikowane.

Spotkanie informacyjne dla rybaków w tej sprawie odbędzie się dnia 15 kwietnia 2013 o godzinie 10:00 w Kołobrzegu w hotelu Diva Spa przy ul. T. Kościuszki 16".

Marine Stewardship Council (MSC) to niezależna organizacja non-profit założona w 1997 roku. Jej misją działanie na rzecz budowy zdrowych ekosystemów morskich, które odbywa się przez wpływanie na decyzję konsumentów oraz prace z partnerami biznesowymi w celu wypracowania zrównoważonych zmian na rynku produktów rybnych. Wraz z naukowcami, rybakami oraz organizacjami ekologicznymi, MSC opracowało standardy środowiskowe w zakresie zrównoważonego rybołówstwa, aby promować przyjazne środowisku praktyki rybackie na całym świecie. Promowanie produktów wytworzonych w ten sposób odbywa się poprzez nadawanie certyfikatów MSC, świadczących o pochodzeniu danego produktu ze zrównoważonych połowów zgodnych ze standardami MSC. Produkty pochodzące z połowów certyfikowanych MSC mogą być oznaczone niebieskim certyfikatem MSC.

land

+3 Trzeba się śpieszyć
bo niedługo nie będzie co certyfikować, paszówa już zrobiła certyfikację prawie do zera.
09 kwiecień 2013 : 09:00 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Przylów
Na MSC z netow nie ma szans. Za dużo ptaków w slatkach
09 kwiecień 2013 : 11:02 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 MSC to kolejna afera w Unii
niedługo ktoś za to beknie.
09 kwiecień 2013 : 11:55 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 czytać ze zrozumieniem
MSC to nie Unia!
10 kwiecień 2013 : 09:55 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 milion przepisów reguluje unijne połowy
a jednak i tu się ktoś zmieścił z prywatnym przewałem, mistrzostwo świata.
11 kwiecień 2013 : 18:17 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Certyfikat
Certyfikat na PASZE !!!!
10 kwiecień 2013 : 05:56 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter