Stocznie, Statki

Stocznia Damen Shipyards Galati w Rumunii przekazała Bibby WaveMaster Horizon - drugi specjalistyczny statek typu SOV 9020 (Service Operation Vessel) armatorowi Bibby Marine Services Limited (część Bibby Line Group).

Jednostka pełnić będzie funkcję statku walk-to-work, czyli zapewni zakwaterowanie i transfer dla techników i inżynierów pracujących głównie na morskich farmach wiatrowych. Jeszcze w tym roku zostanie przekazana w czarter Siemens Gamesa Renewable Energy i EnBW, po czym rozpocznie pracę na dwóch morskich farmach wiatrowych: Hohe See i Albatros, należących do firm EnBW (Energie Baden-Wirtembergii) i Enbridge.

SOV 9020 to nowa klasa specjalnie skonstruowanych statków serwisowych z systemem „Walk-to-Work” (W2W), opracowana przez wykwalifikowany personel stoczni holenderskiej grupy stoczniowej Damen. Statek, z systemem dynamicznego pozycjonowania, innowacyjną konstrukcją kadłuba i rewolucyjnym rozplanowaniem przestrzennym, zapewni zwiększenie wydajności i zredukuje koszty.

Bibby WaveMaster Horizon niewiele różni się od swojego poprzednika - Bibby WaveMaster 1. Na życzenie czarterującego wprowadzono jednak pewne zmiany w rozplanowaniu pomieszczeń. Drugi "WaveMaster" został też wyposażony w inny system pomostu dla transferu personelu i inny żuraw pokładowy, tym razem dostarczony przez SMST z Holandii.

- Statek po uroczystości chrztu, która miała miejsce na początku tego roku, jest teraz w pełni gotowy do rozpoczęcia pierwszego, długoterminowego kontraktu - przyznał Arjen van Elk, kierownik sprzedaży firmy Damen w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

AL, rel (Damen Shipyards Group)
Fot.: Damen Shipyards Group

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4915 4.5823
EUR 4.6362 4.7298
CHF 4.7704 4.8668
GBP 5.4911 5.6021

Newsletter